Зеленський представив план стійкості

Новини 19 Листопада, 2024 19

Зеленський у Львові зустрівся із студентами

Подробиці

Президент України Володимир Зеленський представив план стійкості України: ключове, що потрібно знати жителям Львівщини.

План складається з десяти пунктів.

1️⃣ Єдність.

Це перший пункт нашого внутрішнього Плану стійкості. І це те, без чого не може бути необхідних результатів Плану перемоги України.

Вибори під час війни неможливі за Конституцією. Першочергово – справедливий мир, а вже потім – вибори.

2️⃣ Фронт. 

Будуть конкретні заходи для стабілізації фронту, забезпечення проведення Силами оборони та безпеки України необхідних операцій. Також будуть конкретні кроки для підвищення технологічності Сил оборони України.

Міністерство оборони разом із військовим командуванням мають визначити та призначити військового омбудсмена.

Окрім того, вони повинні представити оновлену систему контрактів на службу у Збройних Силах України для людей, які ще не досягли віку мобілізації, але прагнуть долучитися до захисту України.

3️⃣ Зброя. 

У 2025 році запланували створити щонайменше 30 тисяч далекобійних дронів і 3 тисячі крилатих ракет та ракет-дронів.

Завершили розробку «довгих нептунів» із першими успішними ураженнями.

В Україні впроваджують формат технологічної Ставки. У цьому форматі на регулярній основі будуть збирати найкращих фахівців та найкорисніші технологічні ідеї. Перше засідання технологічної Ставки відбудеться на початку грудня.

4️⃣ Гроші. 

Ризиків для фінансування Сил оборони та безпеки України немає. Усі зарплати та пенсії виплачуватимуть вчасно та згідно із законом.

Передбачили пакет зимової підтримки для населення. У березні 2025 року традиційно відбудеться індексація пенсій на рівень інфляції. Наступного року розширять державні програми підтримки бізнесу та споживачів.

Програму «єПідтримка» відновлять, і вона стане корисною для мільйонів громадян.

Максимальна підтримка українського підприємництва, локалізації та виробництва в Україні. Потрібне дієве страхування військових ризиків. Потрібні послідовна дерегуляція та захист свободи підприємництва. Потрібне поступове зменшення частки перерозподілу ВВП державою.

Безпека ведення бізнесу та зниження тиску на бізнес від усіх державних інституцій, які контролюють діяльність інших, а не самі створюють додану вартість.

Максимальна і легальна зайнятість в Україні.

5️⃣ Енергетика. 

Найбільш закрита сфера через намагання pосії спричинити блекаут в Україні.

Провели значну роботу, деталі не розголошують. Закритий додаток до Плану стійкості міститиме інформацію з обмеженим доступом для контролю процесів.

До кінця року вперше в Україні підготують паспорти енергетичної стійкості для всіх регіонів. Вони забезпечать основу для подолання будь-яких енергетичних викликів.

Атомна генерація залишається ключовим пріоритетом.

Енергетичний розділ Плану стійкості представлять у формі відкритих і закритих додатків, які разом стануть дорожньою мапою для енергетичної безпеки України на роки.

6️⃣ Безпека. 

Міністерство внутрішніх справ України у співпраці з іншими інституціями впроваджує загальнодержавну систему: «Безпечна область, безпечне місто, безпечна громада». Мета – забезпечення належного рівня захищеності у публічному просторі.

Пріоритетом є безпека у навчальних закладах, зокрема школах. Поліцейський у школі та громаді стане обов’язковим стандартом. У школах, освітніх установах і громадських будівлях встановлять рамки металошукачів. Уряд, обласна влада та місцеве самоврядування визначать чіткі терміни реалізації цих заходів.

Окремий аспект Плану стійкості стосується укриттів. Передбачили оновлення стандартів, реконструкцію та будівництво нових укриттів.

Після війни Україна братиме участь у конкуренції у світі за людей, інвестиції та, в широкому сенсі слова, привабливість.

Ми маємо зробити все можливе, щоб мінне забруднення української землі не стало проблемою на покоління.

Укріплення державного кордону України, навчання українців цивільного захисту й домедичної допомоги, розгортання системи базової військової підготовки є довготерміновою необхідністю. 

7️⃣ Громади.

Завдання МЗС та уряду – активізувати міжнародну співпрацю громад. Усередині країни громади повинні зміцнювати партнерство за принципом «пліч-о-пліч».

Особливу увагу приділять громадам на тимчасово окупованих територіях. Україні потрібна готовність на всіх рівнях, щоб у правильний час і завдяки правильним заходам відновити контроль над усією своєю територією.

Україні потрібен інститут множинного громадянства. Зараз опрацьовують це разом із міністром закордонних справ України.

8️⃣ Людський капітал.

Політика відновлення. Головний акцент – не лише на відновленні будівель, а на відновленні повноцінного життя людей.

Національний стандарт безбар’єрності. Він охоплює не лише інфраструктуру, а й цифрову сферу. Мета – усунення бар’єрів, які обмежують доступ різних груп до державних послуг. Програми «Дія», «Мрія» та інші цифрові сервіси розвиватимуть і розширюватимуть.

Освіта. Маємо забезпечити надзвичайний підхід, щоб не лише виконувати звичні освітні функції, а й гарантувати збереження українських дітей.

Соціальна та медична політика. Буде модернізація, спрямована на реальне досягнення національних цілей для збереження життя та збільшення його тривалості.

Церква і релігійні організації. Підтримка партнерства між державою і релігійними спільнотами, зберігаючи світський характер державних інституцій. московську церкву виключили з цього процесу, її час минув.

Зовнішня політика. До кінця року завершать оновлення корпусу послів України, зокрема в країнах G7+. 

Міністерство об’єднання українців. Планують створити новий орган центральної виконавчої влади, який займатиметься справами глобальної української спільноти. Кандидатуру міністра представлять до кінця року.

Безкоштовне харчування для школярів. Уряд має забезпечити це для всіх українських дітей у 2025 році.

9️⃣ Культура. Україна впроваджує формат «культурного Рамштайну». Деталі представить міністр Микола Точицький.

Створять календар заходів для української культури.

Культурна дипломатія. Йдеться про більш масштабне просування українських наративів через мистецькі проєкти за кордоном, підтримку перекладів українських авторів іншими мовами, інтеграцію українознавчих студій у світові академічні кола.

Сучасні культурні простори. Акцент – розвиток і оновлення культурної інфраструктури, збереження музейних колекцій, створення просторів для сучасного мистецтва.

Документація злочинів проти культури. Збір доказів і забезпечення відповідальності за злочини проти культурної спадщини.

Український контент. Системне створення власного контенту, який повністю замінить російський.

🔟 Ветерани. 

У кожній кластерній та надкластерній лікарні створюють реабілітаційні відділення та центри ментального здоров’я. До кінця 2025 року амбулаторні реабілітаційні відділення мають з’явитися в усіх громадах із лікувальними закладами. З наступного року сімейні лікарі отримуватимуть додаткову оплату за декларації з ветеранами.

Програма помічника ветерана. Завершили підготовку до запуску: ухвалили нормативні акти, виділили кошти. У 2025 році навчать й працевлаштують 11 тисяч фахівців для супроводу ветеранів.

Ветеранські простори. У кожному районі країни буде ветеранський простір. Наступного року планують створити щонайменше 80 таких просторів у різних громадах нашої держави.

Освіта ветеранів. Цього року 2200 ветеранів здобули нову професійну освіту. Програми навчання продовжать і у 2025.

Освіта для дітей ветеранів. З 1 січня 2025 року запровадять програму підтримки освіти для дітей ветеранів.

❗«У вирішальні моменти – а вони будуть наступного року – ми маємо не допустити, щоб хтось у світі засумнівався у стійкості всієї нашої держави.

На цьому етапі війни вирішується, хто дотисне. Або ми ворога, або ворог нас, українців. І європейців. І всіх у світі, хто хоче жити, і жити вільно й не підпорядковано якомусь одному диктатору», – наголосив Президент.

Дякую кожному, хто бореться і працює задля України. Разом подолаємо всі випробування. Слава Україні!

Коментарі

Позначки: