Новини

З 6 липня запрацює пункт пропуску Грушів – Будомєж

З 6 липня відновлюється робота автомобільного пункту пропуску на українсько-польському кордоні “Грушів – Будомєж”.

Як пише “Четверта студія” з посиланням на ДСПУ, польські колеги поінформували Держприкордонслужбу України про готовність відновити прикордонний рух в польській частині автомобільного пункту пропуску «Будомєж-Грушів». Зазначений пункт пропуску відновлює свою роботу з 1:00 (час київський) понеділка, 6 липня.

Нагадаємо, що Уряд України ще 20 травня 2020 року прийняв рішення щодо відновлення роботи всіх пунктів пропуску на кордоні з країнами ЄС, у тому числі з Польщею та Молдовою.

Як повідомляє у Телеграм “Aktualności | Польша”, у  пункті пропуску “Грушів – Будомєж” перетин кордону стане доступним з 1:00 години понеділка, 6 липня.

Уряд України ухвалив рішення щодо відновлення пропуску в «Грушеві» ще 20 травня, однак очікував рішення польської сторони. Розпорядження (http://dziennikustaw.gov.pl/D2020000118301.pdf) від глави МЗС Польщі до ДПСУ надійшло 2 липня. У ньому вказано, що автомобільний пункт пропуску «Будомєж – Грушів» зможуть перетинати легкові автомобілі та вантажні, вагою до 3,5 тонн.

Довідково. Пункт пропуску через державний кордон України Будомєж-Грушів — пункт пропуску через польсько-український кордон, на автодорозі Любачів — Немирів, відкритий 2 грудня 2013 року. Сам пункт пропуску знаходиться на польській стороні. Його пропускна спроможність становить близько 3 тисяч автомобілів на добу. Вид пункту пропуску — автомобільний. Статус пункту пропуску — міжнародний. Характер перевезень — пасажирський, вантажний. Автомобільні шляхи: 866 (Любачів-Будомєж) та Т 1403 (Грушів-Немирів). 

Пункт пропуску «Будомєж-Грушів» територіально знаходиться на польській стороні. Аналогічно до пункту пропуску Смільниця-Кросцєнко. Українські та польські служби прикордонного, митного та інших видів контролю розміщуються у польській будівлі, на польському боці. Тобто, всі капіталовкладення взяла на себе польська сторона.  Перехід обійшовся приблизно в 35 млн євро і він є найбільш сучасним не тільки на Польсько-Українському кордоні, але й на усьому східному кордоні Польщі. Даний пункт пропуску є сьомим автомобільним на польсько-українському кордоні. Його пропускна спроможність становить близько 3 тисяч автомобілів на добу. Він дозволить розвантажити інші пункти пропуску на польсько-українському кордоні.

Перехід має 8 смуг на в’їзд і 8 — на виїзд. За потужністю він має бути таким же, як пункт пропуску на Раві-Руській. Однак, тут пропускають автомобілі лише вагою до 3,5 т — легкові автомобілі і мікроавтобуси. Вантажним автомобілям перетинати кордон у даному пункті заборонено.

Коментарі

Ольга Корнієнко

Share
Published by
Ольга Корнієнко

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

12 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

13 години тому