Новини

“Європейська Солідарність” Яворівщини вимагає у Зеленського збільшити видатки на виплату пільг та житлових субсидій

Депутати одноголосно підтримала звернення

Фракція “Європейської Солідарності” у Яворівській районній раді у зв’язку з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги ініціювала звернення до президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо збільшення видатків на виплату пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу.

Про це повідомляє “Четверта студія” з посиланням на прес-службу районного осередку “Європейської Солідарністі” у Яворівському районі.

“Європейська солідарність” вимагає негайно збільшити витрати на субсидії, які є найбільш ефективним та дієвим ринковим механізмом захисту найменш захищених верств населення.

“Порівняно з 2018 роком обсяг субсидій зменшився майже удвічі. Його урізали з 71-го млрд. грн до 36 з половиною млрд. грн. Гроші на збільшення субсидій у влади є. Депутати з фракції «Європейська Солідарність» вже подали законопроект, яким пропонують збільшити витрати на субсидії на 7 мільярдів гривень. Кошти Держбюджету пропонується забрати з видатків, передбачених на забезпечення діяльності Президента України та Офісу Президента України, а також Офісу Генерального прокурора, Національної поліції, ДФС України, ДПС України, ДБР та СБУ.

Фінансування цих органів було збільшене не обгрунтовано, а Президент України та Державне Управління Справами взагалі отримали найбільший бюджет за всі роки історії України. Не етично під час такої біди жирувати державним чиновникам – насамперед треба допомоги простим людям”, – йдеться у депутатському зверненні.

Нагадуємо, що підвищення тарифів урядами Яценюка і Гройсмана було обумовлено необхідністю отримання енергетичної незалежності від Росії. Тим більше, що в 2014 році вона знову тиснула на Україну тим, що припинила постачання газу. Але тоді було створено систему надання субсидій і її розширювали кожного разу, коли приймали рішення про наступне підвищення тарифів. Це дозволяло захистити найбідніших і, водночас, зберегти можливість купувати газ на європейському ринку, незалежно від бажання Москви.

Уряд Зеленського діє з точністю до навпаки. Скасування правила 100 кВт пільгової електроенергії б’є в першу чергу по найбідніших споживачах. Саме по тих, хто з усіх сил намагався вкластися в цей ліміт і для кого 78 грн. різниці були суттєвими.

Коли діяла прозора формула «Роттердам плюс», українці мали найнижчий тариф на електрику в Європі. Але формулою були вкрай незадоволені феросплавні заводи Коломойського, який розв’язав справжню війну проти цього. Негативні наслідки цієї війни даються взнаки лише тепер.

Влада пішла на закупівлю електроенергії в Білорусії. Але відкривати ринок навіть для Білорусі небезпечно, бо через Білорусь до нас йде російська електрика. Крім цього, білоруська АЕС будувалася за російським проєктом, на російський кредит і російською компанією “Атомстройекспорт”. Це означає, що гроші, що сплачує Україна, йдуть державі-агресору.

Крім відновлення закупівлі російської електрики через Білорусь планується відновлення поставок газу з Росії і це, як стверджують поінформовані джерела, було головною темою переговорів Єрмака та Козака в Німеччині.

Україна довгі роки не мала проблем із постачанням електроенергії. Перспектива так званих віялових відключень – це розпис влади у повній неадекватності. Спроба використати результати безгосподарності для виправдання постачання електроенергії з Росії – це державна зрада, яку не можна допустити.

Постачання газу з Росії повертає Україну до залежності від російської корумпованої газової голки. Скасування такої залежності за часів Порошенка є одним з найбільших здобутків десятиліття, тому спроби повернути цю газову кабалу – це перехід стратегічно важливої червоної лінії. Проти цього має виступити суспільство і всі здорові політичні сили.

Не виключено, що закупівля російської електроенергії та невмотивоване підвищення ціни на газ є частиною багатоходівки, в якій російська агентура спробує повернути Україну в енергетичну кабалу до Москви. Казками про дешевий російський газ вони знову намагатимуться посадити Україну на Московську газову голку, врятувати «Газпром» від банкрутства і повернути Україну у сферу впливу Кремля.

Минулого разу, коли Росія надала знижку на газ за Харківськими угодами – вона зажадала продовження перебування військової бази флоту у Севастополі. Зрештою за пару років Росія вже продавали свій газ Україні дорожче, ніж до Європи, а російський Чорноморський флот допоміг окупувати наш Крим.

Протягом чотирьох років президентства Петра Порошенка «Нафтогаз» був не просто прибутковою компанією, а головним донором державного бюджету — що, окрім іншого, дозволяло надавати субсидії в достатньому обсязі. За два роки Зеленського «Нафтогаз» навпаки став збитковим. І це затягує газовий зашморг Росії на шиї України та повертає до старих корупційних схем часів Януковича, які ми зламали.

 

Коментарі

Кенцало Юра

Share
Published by
Кенцало Юра

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

14 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

15 години тому