Про це в онлайн-інтерв’ю порталу liga.net 3 січня заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе
“Під час перемовин Президента з очільниками ЄС було оголошено, що Європейський Союз готовий розглянути питання наступної великої кредитної макрофінансової допомоги Україні на 2018-2019 роки, і зараз для нас є завдання переходити на обговорення її остаточних розмірів і умов отримання… Поки що в нас немає переліку вимог і поки що не розпочаті офіційні перемовини щодо того, в який час, якими траншами, на яких умовах, відповідно до яких показників ми її зможемо отримати”, – сказала Климпуш-Цинцадзе.
Вона спрогнозувала, що відповідні перемовини проводитиме Міністерство фінансів, яке зводитиме ці завдання до “одного спільного знаменника”.
Віце-прем’єр нагадала, що Україна не отримала третій транш попередньої макрофінансової допомоги ЄС у розмірі 600 млн євро, оскільки не виконала низки вимог, серед яких були, зокрема, скасування мораторію на експорт деревини та запровадження арифметичного та логічного аналізу е-декларацій.
“Я підозрюю і думаю, що це цілком логічно, що деякі з тих завдань, які стояли для отримання останнього траншу макродопомоги, “перекочують” у новий документ. Перевірка декларацій однозначно буде частиною вимог”, – спрогнозувала Климпуш-Цинцадзе.
У цьому контексті вона поінформувала, що керівництво уряду доклало “неймовірної кількості найрізноманітніших зусиль”, щоб НАЗК у співпраці з міжнародними партнерами та Держслужбою спеціального зв’язку та захисту інформації спромоглося вирішити це питання.
“Мені здається, що ми вийшли на той алгоритм, на ту робочу групу і конкретну “дорожню карту”, як ми виконаємо це завдання”, – зазначила віце-прем’єр.