Бердянськ атакують комарі. Вони повсюди: на вулицях, на пляжах, у парках. Місцеві кажуть, що це нашестя якесь, давно такого не бачили. Чиновникам доводиться обробляти місцеві каналізації, щоб якось приборкати надокучливих комах. Житомиряни теж відчувають на собі, як розгулялися кусючі.
Кажуть: для них нині сприятливі умови – тепла погода й дощі.
Такого нашестя комарів не було вже більше ніж 10 років, але вони не надто агресивні й особливої небезпеки не несуть. Лише дискомфорт. Тому лікарі радять запастися спеціальними засобами, якщо їдете на відпочинок. Що саме треба обрати, щоби вас не закусали комахи – у сюжеті “Підсумків тижня”.
Щойно тепліє, на полювання виходять вони – комарі. Їх немає хіба що серед льодовиків. Вони надокучають нам на природі, дзижчать на вухо вдома і з нетерпінням чекають літнього бенкету. Адже єдиний і улюблений делікатес для них – наша кров.
Перш ніж вийти на вулицю, Марія озброює себе численними засобами від комарів, інакше її відпочинок на свіжому повітрі перетвориться на нестерпний свербіж.
“Якщо вже темніє, то вони так лютішають. Якщо на природу, то обов’язково спрей. Обов’язково, бо це, звичайно, потім чухатись весь тиждень і алергії”, – зазначила мешканка Києва Марія.
Є і те, що можна почепити на тканини.
“Застосовується на одяг, на меблі, постільну білизну. Час дії – 72 години. Браслети й наліпки – це відносно нові форми, які використовуються в нас”, – пояснив завідувач аптеки Олександр Ломака.
Фармацевти застерігають не купувати на стихійних ринках засоби, які потрібно наносити на шкіру. Адже зберігати, скажімо, аерозолі слід за температури до 25 градусів тепла, інакше може й вибухнути.
“Візьміть вершкове масло й покладіть на сонце, і ви побачите, що через добу з цього масла буде. Те ж саме стосується й таких продуктів”, – уточнив Ломака.
У Львові припинено діяльність групи осіб, яка незаконно ввозила автомобілі з країн ЄС під виглядом…
Трьом колишнім працівникам структурних підрозділів ГУ ДСНС у Донецькій області повідомлено про підозру у колабораційній…