У 2022 році за мужність та героїзм під час відсічі російській агресії були відзначені майже 30 тисяч українців та українок. З них 160 отримали звання Героя України. Водночас статус Героя досі мають деякі зрадники нашої держави.
Про це пише Четверта студія з посиланням на Центр спільних дій.
У лютому 2022 року в москві помер Борис Дейч, колишній народний депутат, який у серпні 2013 року отримав звання Героя України, а через пів року проголосував за анексію Криму. Героєм також залишається колишній голова проросійської фракції ОПЗЖ у парламенті Юрій Бойко, який отримав звання в подарунок від Леоніда Кучми.
На одному щаблі стоять поборники української незалежності та прибічники «руского міра». Це ганебне явище викликає запити як із боку суспільства, так і з боку законотворців на перегляд процедур призначення та позбавлення державних нагород, оскільки йдеться про несправедливість.
Центр спільних дій проаналізував історію проблеми з нагородженням в Україні. Щоб краще її зрозуміти та деталізувати, ми звернулися за коментарями до народного депутата, експерта в області державних нагород та захисника, відзначеного орденом «За мужність». Ми розібралися:
як в Україні сформувалася система державних відзнак та нагород;
чому держнагороди часом отримували не ті, хто на це заслуговував;
хто відповідає за присвоєння нагород;
як позбавляти нагород зрадників України;
як можна виправити ситуацію і що вже зараз для цього роблять законотворці.
Про все це йдеться в першому епізоді нашого нового проєкту «Питання до Ради?».