Як пандемія впливає на психічне здоров’я поляків

Новини 15 Листопада, 2020 256

Ілюстрація: izbirkom

«Dziennik. Gazeta Prawna» пише про результати соціологічного дослідження, з яких випливає що дедалі більше поляків відчуває психологічні наслідки пандемії.

Про це пише Четверта студія з посиланням на Польське радіо.

«Дедалі більше поляків відчуває психологічні наслідки пандемії», – пише видання «Dziennik. Gazeta Prawna». Видання посилається на результати соціологічного опитування, проведеного групою «Kantar». Результати остільки невтішні, що свідчать про значне погіршення психічного здоров’я поляків від березня 2020 року. Це опитування було проведено на замовлення медичного центру «LUX-Med» у другій половині жовтня, респондентів запитали про настрій, рівень енергії, а також алкоголь і цигарки.

«Один із чотирьох опитаних скаржився на значне погіршення настрою, 25% респондентів — на те, що не має енергії. Крім цього, 17% анкетованих страждає від безсоння, а 13% поляків важко зосередитися на щоденних завданнях, 9% респондентів відповіло, що у них погіршилася пам’ять».

Психолог Шимон Нємєц з Порадні психічного здоров’я коментує, що пандемія коронавірусу та пов’язаний з нею локдаун негативно впливає на психіку людей і може викликати депресивний стан.

«Це випливає з того, що від своїх предків ми отримали у спадщину так звану стадність, тобто потребу соціальних контактів та громадження з іншими людьми, – пояснює психолог. – Обмеження стадності негативно впливає на нашу психіку, дестабілізує когнітивні процеси». Як каже Шимон Нємєц, страх і відчуття ізоляції вводять наш організм у стан перманентного стресу: «Ми починаємо виробляти забагато кортизону, адреналіну та норадреналіну. Цей гормональний коктейль викликає далекосяжні та негативні наслідки для нашого здоров’я».

Анкетери запитали респондентів теж про те, чи вони від березня 2020 вживають алкоголь або заспокійливі ліки і більшій, ніж зазвичай, кількості. 16% поляків відповіло, що від березня вони частіше почали курити, 7% анкетованих частіше вживали алкоголь, а 1% зізнався, що частіше вживали заспокійливі ліки.

Як зауважує психолог, опитування показало, що поляки неохоче звертаються до спеціалістів. Тільки 17% респондентів планує записатися на консультацію психолога. «Деякі люди вважають, що психологічна допомога означає лікування і психіатричній лікарні, – говорить Нємєц. – це неправда, а польські лікарі роблять усе можливе, щоби надавати фахову допомогу в умовах локдауну».

Коментарі

Позначки: