Планові за графіком чи аварійні відімкнення електроенергії вчать мешканців Львова ощадливіше використовувати електрику. Водночас львів’яни стали більш прискіпливі до освітлення, яке на час жорсткої економії електроенергії, коли влада закликає і навіть наказує під час воєнного стану повимикати зайве освітлення та підсвітку, впадає в око.
Про це пише Четверта студія з посиланням на КонтентМедіа.
Нагадаємо, ще минулого місяця влада міста закликала вимкнути підсвітку та усі фонтани задля економії електроенергії.
Свої зауваження стосовно “зайвого” світла люди пишуть у соцмережах. Наприклад, звернули увагу на прожектор на будівельному крані, який світив навіть під час аварійного відключення електрики на вулиці Під Голоском. Тут будують житловий комплекс і прожектор , як пише Міла Кулинич, “сяє кожен вечір та ніч. І навіть зараз. Хоча в будинках того ж Під Голоском (наприклад, будинок 17В і довкола) світла нема. Якщо воно працює не від генератора, то може є зміст зекономити трохи ел.енергії місту та вимкнути її ?”
Щоправда, автору посту одразу відповіла інша користувачка соцмереж Оля Бокало: “Відповідно до «Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання», там мусить світитись !”
Інша уважна львів’янка Olha Satalova звернула увагу на спортивний майданчик в районі вулиці Довженка на Сихові. Мовляв, можна ж вимкнути зараз його освітлення, бо ж спортом ніхто не займається, принаймні увечері чи вночі.
“У той час, коли у місті десятки тисяч мешканців сидять без електрики у холодних квартирах через економію електроенергії – порожній зачинений спортивний майданчик біля будинків на Довженка 1-3 постійно освітлюється 12-ма супер-потужними прожекторами всю темну частину доби! І його “неможливо вимкнути, бо він напряму приєднаний до вуличного освітлення”.
То скеруйте туди електрика, нехай вбудує перемикач, і вимкніть ті прожектори на всю зиму, все одно в холод вночі там ніхто не займається. Це буде величезна економія світла !”
Звичайно, що у кожному випадку потрібно індивідуально підходити до ситуації. Але зрозуміло інше: біда вчить нас буди уважнішими до енергоресурсів, навіть якщо це не ми безпосередньо за них платимо. Люди все більше розуміють, що економія стосується кожного з нас. і так до Перемоги над російським окупантом.
Коментарі
Позначки: світло