Українці можуть безоплатно отримати реабілітаційну допомогу в стаціонарних та амбулаторних умовах. Її вартість оплачує Національна служба здоров’я України. З початку року 127 169 пацієнтів скористалися послугами реабілітації за Програмою медичних гарантій.
Про це пише Четверта студія з посиланням на НСЗУ.
Люди, що потребують реабілітації у сфері охорони здоров’я, можуть отримати реабілітаційну допомогу безоплатно в межах пакетів: “Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах” і “Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у амбулаторних умовах”.
“Цього року реабілітація є одним із пріоритетів Програми медичних гарантій. Реабілітаційна допомога вкрай важлива як для відновлення цивільних, які постраждали від російської агресії, так і для військових, які боронять нашу країну. Нині задача НСЗУ, громад та медичних закладів – зробити все можливе, аби кожен, хто потребує реабілітаційної допомоги, отримали її вчасно й у повному обсязі, який потрібний для відновлення та адаптації до повсякденного життя”, – наголошує Наталія Гусак, голова Національної служби здоров’я України.
Наразі на Львівщині 34 заклади надають безоплатні послуги з реабілітації за даними пакетами за договором із НСЗУ. З них 2 – приватні. Національна служба здоров’я з початку року виплатила закладам за послуги з реабілітації в стаціонарних та амбулаторних умовах понад 134 млн 792 тис. грн.
Яка реабілітаційна допомога безоплатна за Програмою медичних гарантій?
У межах пакетів можна отримати безоплатну допомогу як за одним, так і за кількома напрямами: нейрореабілітацію, ортопедичну реабілітацію, кардіо-респіраторну реабілітацію тощо. Для пацієнта безоплатними є:
Повний перелік послуг є на сайті НСЗУ (пункти 38,40). https://contracting.nszu.gov.ua/kontraktuvannya/kontraktuvannya-2023/vimogi-pmg-2023
Як отримати безоплатну допомогу з реабілітації?
Пройти реабілітацію безоплатно можуть усі пацієнти, які потребують відновлення порушених чи втрачених фізичних навичок та пристосуватися до нових умов життя після лікування, в закладах, які мають договір із Національною службою здоров’я України.
Реабілітацію в амбулаторних умовах зараз надають 33 заклади Львівської області. Щоб отримати реабілітаційну допомогу в амбулаторних умовах, потрібне направлення лікаря первинної медичної допомоги або лікуючого лікаря.
Реабілітацію в стаціонарних умовах надають 13 закладів Львівщини.
Щоб отримати реабілітаційну допомогу в стаціонарних умовах, потрібне направлення лікуючого лікаря. Також така допомога є безоплатною при переведенні з іншого закладу чи клінічного підрозділу лікарні.
Як знайти заклад, який надає послуги реабілітації безоплатно?
Є кілька способів знайти заклад, який надає реабілітаційну допомогу в амбулаторних або стаціонарних умовах безоплатно.
Перейти до дашборду можна за посиланням:
https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts
На дашборді виберіть сторінку “Карта місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг”.
У полі фільтрів зліва:
– зазначте область;
– виберіть групу послуг “Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах” або “Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у амбулаторних умовах”.
Також у полі “Форма власності” можна обрати приватний заклад, який надає безоплатні послуги з реабілітації за договором із НСЗУ.
У таблиці знизу з’явиться перелік закладів в області або населеному пункті, які ви вказали. А також адреса та телефон медзакладу. Зателефонуйте до медичного закладу для запису.
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу