Новини

Влада створила абсурдну ситуацію, внаслідок децентралізації залишивши райони без функцій, – Микола Княжицький

Після реформи децентралізації в районів фактично не залишилося функцій. Залишивши в процесі децентралізації райони, влада створила абсурдну ситуацію: спершу сформовано адміністративну одиницю, а тепер намагаються вигадати, якими функціями її наділити. Тим часом сумнівною є доцільність існування району як конструкції взагалі.

Про це йшлося в програмі “Вечір з Миколою Княжицьким”, пише “Четверта студія” з посиланням на “Еспресо.Захід“.

“Унаслідок децентралізації роль районів суттєво знизилася, адже громади переходять на прямі відносини з центральним бюджетом. Тож виглядає абсолютно незрозумілим створення районів, а надто – паралельно з великими містами, як-от Львівського чи Харківського. Тим паче – обрання районних рад у цих районах. Значно логічнішим було б прирівняти такі міста до районів, як це зроблено, до прикладу в Польщі”, – зазначає Микола Княжицький.

“Створення районів – це дурня в чистому вигляді”, – наголошує колишній мер кількасотлітнього міста, яке “зникло” внаслідок децентралізації, Володимир Квурт.

“Вони зараз зрозуміли, що “дали в штангу”, залишивши райони, зараз пробують придумати, чим їх обтяжити, які функції на них покласти”, – відзначає він, як експерт у місцевому самоврядуванні.

Ще одна проблема, яка виникла внаслідок таких дій, – фінансова. Так, з усіх зароблених на Львівщині грошей 34% отримує Львів, 18% – обласний бюджет, ще 48% – всі інші громади разом взяті, а райони – мізерні 0,2%. Зауважимо, райони не отримують базову дотацію з держбюджету, а джерело їхнього фінансування – це відсоток адміністративних відрахувань на цю територію. Так, зокрема, Львівський район має річний бюджет лише 1,7 мільйона гривень, тож узагалі не зрозуміло, навіщо та на що він має існувати.

Коментарі

Кенцало Юра

Share
Published by
Кенцало Юра