З вівторка, 6 липня, набрав чинності наказ Міністерства юстиції №1061/5. Відтепер банки зможуть автоматично списувати з рахунків українців кошти за борги.
Про це пише Четверта студія з посиланням на Прямий.
З цього дня списання коштів з банківських рахунків українців буде здійснюватися на вимогу виконавців. Гроші будуть списувати за: несплачені штрафи, штрафи за порушення ПДР, борги за комунальні платежі або борги по аліментах.
Списання коштів здійснюватиметься таким чином:
- державний або приватний виконавець за допомогою Автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП) направляє в банки вимогу на отримання інформації про рахунки боржника;
- банки протягом однієї робочої години після отримання вимоги мають надати інформацію;
- виконавець за допомогою АСВП направляє в банки, де відкриті рахунки боржника, постанову про арешт коштів;
- банки арештовують кошти і повідомляють про це виконавця;
- виконавець створює платіжні вимоги на примусове списання коштів і направляє їх банкам;
- банки примусово списують кошти з рахунків боржника і перераховують їх на рахунки виконавчої служби;
- кошти потрапляють до стягувача боргу.
Списувати кошти з рахунків зможуть такі банки:
- державний ПриватБанк;
- ТАСкомбанк;
- Універсал Банк (зокрема, монобанк);
- ОКСІ банк;
- Банк Схід;
- Індустріалбанк;
- ПроКредит Банк.
Банківські установи наразі знаходяться в тестовому режимі і на стадії консультацій. Згодом до системи автоматичного списання боргів під’єднаються усі банки.
Для того, щоб банк не списав кошти примусово, клієнт повинен самостійно погасити свої фінансові заборгованості. Це можна зробити у відділенні банку, через онлайн-банкінг або скористатися послугою сервісу “Онлайн будинок юстиції”. Сплатити борг можна в розділі “Послуги/виконавчі провадження”, за допомогою системи “Дія”, через Автоматизовану систему виконавчого провадження, якщо у боржника є постанова про відкриття виконавчого провадження, яке містить ідентифікатор доступу і QR-код в лівому верхньому кутку документа.
Нагадаємо, що в Україні може суттєво подорожчати обслуговування платіжних карток, адже після втручання держави в регулювання ставок інтерчейнджу та еквайрингової комісії, банки будуть змушені відмовитися від безкоштовних платіжних карток.
Коментарі
Позначки: гроші, комунальні послуги