На території Національного природного парку “Нижньодніпровський” у Херсонській області виявили і лабораторно підтвердили вірус пташиного грипу типу А1 субтипу Н5.
Про це повідомляє Держпродспоживслужба, пише “Четверта студія”.
«Пташиний грип зараз активно розповсюджується світом, у тому числі і в Європі, через диких перелітних птахів. Розпочався сезон весняної міграції, тож всім, хто утримує домашню птицю в господарствах бажано дотримуватися рекомендацій щодо профілактики захворювання.
А саме: бажано організувати безвигульне утримання птиці; утримувати домашню птицю в умовах, що виключають її контакт зі сторонньою птицею; забезпечити належні санітарні умови утримання домашньої птиці тощо», – зауважила голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.
Також вона зазначила, що загибель лебедів не пов’язана з попередніми випадками масової загибелі дикої птиці в Херсонській області.
«Принаймні цей випадок загибелі птахів в регіоні не пов’язаний із двома іншими. Що ж до отруєння журавлів та качок із вороновими у сiчнiцього року, то ми очікуємо результатів досліджень. Тільки після них можна буде із впевненістю сказати чи є між ними зв’язок. Працюємо у тісному контакті з усіма органами державної влади, в тому числі із Національною поліцією України», – говорить Владислава Магалецька.
Нагадаємо, що одразу після повідомлення про загибель лебедів, 28 лютого, представники Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області та регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини прибули на місце загибелі птахів для з’ясування епізоотичної ситуації та відібрали 5 трупів загиблої птиці для досліджень.
Зранку, 1 березня, було розпочато ретельне обстеження акваторії Дніпра, Конки, Гнилуші силами представників Національного природного парку «Нижньодніпровський», Олешківського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, ДСНС та органів місцевого самоврядування.
Коментарі
Позначки: пташиний грип, спалах