Уже 15 великих пожеж в екосистемах зафіксували цього року у Львові

Новини 06 Травня, 2022 120

Фото ілюстративне з відкритих джерел

горіння торфу та коренів рослин може спричинити також підземні пожежі

Мерія Львова вкотре застерігає мешканців львівської громади не випалювати суху рослинність, бо це шкідливо, неекологічно і незаконно! А у воєнний час такі дії можуть прирівнювати до диверсій, що передбачає кримінальну відповідальність. Ба більше, торф’яні та лісові пожежі можуть заподіяти неабиякої шкоди довкіллю, інфраструктурі та здоров’ю людей.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.

Так, від початку року у львівській громаді зафіксували 14 великих пожеж сухостою, площа горіння яких становила від 200 до 500 кв.м. Також зафіксували одну велику пожежу та торфовищі на вул. Роксоляни: вогонь охопив близько 70 кв.м.

Як пояснюють в міському управлінні з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та територіальної оборони, причиною лісових та торф’яних пожеж може стати як удар блискавки, так і необережне поводження з вогнем чи випалювання сухої трави. Ці пожежі можуть призвести до загоряння будівель, дерев’яних мостів, ліній електропередач та зв’язку на дерев’яних стовпах тощо.

Водночас, горіння торфу та коренів рослин може спричинити також підземні пожежі, а сильний вітер може переносити так звані «стовпчасті завихрення» гарячої золи і палаючого торф’яного пилу на великі відстані, і викликати цим нові загоряння.

«Якщо ви опинилися поблизу вогнища у лісі або на торфовищах і не маєте можливості своїми силами впоратися з його локалізацією, негайно попередьте тих, хто є поблизу, щоб якнайшвидше вийти з небезпечної зони. Вийшовши на відкритий простір або галявину, дихайте повітрям біля землі – там він найменш задимлений, рот і ніс при цьому прикрийте ватно-марлевою пов’язкою або тканиною. Одразу повідомте про місце, розміри та характер пожежі у пожежну службу та адміністрацію населеного пункту», – зауважують в управлінні з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та територіальної оборони ЛМР.

Мешканців міста вкотре просять не бути байдужими до довкілля і свого здоров’я й не спалювати суху рослинність, а також не забувати телефонувати на «102» та «103», коли бачать такі горіння та паліїв.

До слова, за самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, що заборонене в Україні, громадянам загрожує штраф, розміром від 3 060 до 6 120 грн, а для посадових осіб – від 15 300 до 21 420 грн. За ті ж дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожує штраф у розмірі від 6 120 до 12 240 грн.

А у воєнний час такі дії прирівнюють до диверсій, що передбачає кримінальну відповідальність (ув’язнення, строком від 10 до 15 років).

Коментарі

Позначки: ,