Новини

Управління туризму і курортів запускає новий проект «Погнали Львівщиною»

Управління туризму і курортів Львівщини запускає новий проект «Погнали Львівщиною», у якому щотижня розповідатимемо про різноманітні напрямки для відпочинку, звертаючи увагу мандрівників на найцікавіше. Про це інформує прес-служба Львівської ОДА, пише Четверта студія.

У першій серії наших мандрівок хочемо запросити вас помандрувати Яворівщиною. Ми склали маршрут таким чином, щоб ви отримали за день максимум емоцій, адже всі локації розташовані недалеко від Львова. Ця подорож ідеально підійде для сімей з дітьми і невдовзі ви зрозумієте чому.

Отже, збираємось у дорогу вранці, щоб встигнути якомога більше. Вирушаємо зі Львова, проїжджаємо 20 кілометрів до села Ямельня і бачимо вказівник до ведмежого притулку «Домажир». Це унікальний реабілітаційний центр, де в умовах, наближених до природних, проживають 15 бурих ведмедів.

Завітавши сюди, ви зможете не лише побачити на власні очі життя тварин, а й взяти участь у пізнавальних лекціях, екскурсіях, майстер-класах, волонтерських акціях та інших цікавих подіях.

Тут працює паркінг, на території притулку є кафе з відкритими терасами, де можна скуштувати запашну каву та трав’яний чай. Любителі хмільного напою можуть скуштувати або взяти з собою пиво BearBeer, зварене за авторською рецептурою.

До речі, якщо ви завітаєте до притулку «Домажир» 23 та 24 травня і скажете слоган «ПОГНАЛИ ЛЬВІВЩИНОЮ», то отримаєте 15 відсотків знижки на вхідний квиток.

Щоб дізнатись про роботу в період карантину та попередньо записатись на екскурсію можна за тел.: +380675093058.

Години роботи притулку: з 10:00 до 19:00 год. Вихідний день – понеділок. Адреса: Яворівський район, с. Жорниська, вул. Ведмежий край, 1.

Прощаємось з ведмедями і вирушаємо далі, тримаємо курс до Яворівського національного природного парку та природного заповідника «Розточчя», ділянку якого рішенням ЮНЕСКО внесено до Всесвітньої мережі біосферних резерватів як один з масивів букових пралісів Карпат. Тут можна відвідати музей природи, де побачите флору та фауну регіону.

Зокрема, поблизу села Дубровиця в урочищі Мочари в рекреаційному осередку «Оселя Розточчя» розводять нащадків диких коней тарпанів. Їх вважають пращурами сучасного коня. Ще у 18-19 століттях вони масово жили у степах Європи, Західного Сибіру та Казахстану. Тут ви зможете не лише помилуватися кіньми, а й поїздити на них верхи.

Після кінних прогулянок радимо відвідати пасіку, де можна скуштувати продукти бджільництва, а також спробувати цілющий «сон на бджолах».

Для дітей і дорослих буде цікаво відвідати майстер-класи з виготовлення воскової свічки, ляльки-мотанки та розпису яворівської забавки, які проходять в творчій майстерні Яворівського національного природного парку.

Також тут зможете пообідати в спеціально облаштованих зонах відпочинку, а опісля пройтись одним з шести прокладених екологічних маршрутів, найпопулярнішими з яких є: «Верещиця», «Стежка Івана Франка», «Голуби», «Лелехівка» та «Крехівські святині».

Деталі про майстер-класи та кінні прогулянки можна дізнатись тут: смт. Івано-Франкове, вул. Січових стрільців, 7 або за тел.: (0259) 333-91, 336-81.

Повертаючись до Львова, заїжджаємо у село Мальчиці на фермерське господарство «Органічний равлик». Тут ми на власні очі можемо побачити цикл життя равликів та в яких умовах їх вирощують. Під час екскурсії вам запропонують відвідати приміщення репродукції, для кладки ікри, інкубатор, приміщення для роботи з субстратом, відбору ікри, холодильник та теплицю.

Після екскурсії вам запропонують дегустацію равликів та келих вина.

Вартість екскурсії – 50 гривень. Тривалість – 30 хвилин.

Вартість дегустації равликів – 100 гривень. Дегустація буде доступна з 10 червня.

Графік роботи: 10.00 – 22.00, пн. – пт.

Екскурсія: с. Мальчиці, контактна особа Віталій (097)609-13-33

Що привезти з подорожі?

яворівський пиріг
сувенір з крамнички у ведмежому притулку Домажир
яворівську забавку
ляльку-мотанку
свічку зроблену власноруч
вироби народних умільців Яворівщини
мед з пасіки
равликів

Сподіваємось, що ваша мандрівка Яворівщиною буде сповнена емоцій.

Коментарі

Олег Довганик