Сьогодні, 31 жовтня, у Львівському національному академічному українському драматичному театрі ім. М.Заньковецької презентували мистецький проєкт Василя Куйбіди «Українцям щонайперше – воля!», присвячений 80-тій річниці створення УПА та 95-літтю з дня народження зв’язкової УПА, поетеси Катерини Мандрик-Куйбіди.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛОР.
Відвідала захід голова Львівської обласної ради Ірина Гримак.
«Кожне синьо-жовте серце у світі сьогодні б’ється в унісон України. Ми, на жаль, з 80-літнім відлунням знову опинилися в трагічних обставинах, які ще більше об’єднали українців і весь світ.
Сьогоднішня подія – це свідчення того, що Україна, була, є і буде! А українці – це незламний, непереможний народ, який завжди бореться за свою землю!
І серед тих героїв, які стали у свій час на захист України – була Катерина Мандрик-Куйбіда, пам’ять про яку ми вшановуємо сьогодні…
Вшановуємо також 80-ту річницю створення УПА, яка створила міцний фундамент нашим Збройним силам України.
Бажаю всім якнайшвидшої перемоги, за яку ми всі боремося! Мирного неба всім нам!», – наголосила Ірина Гримак у вітальному слові.
За розбудову та утвердження України почесною відзнакою Львівської обласної ради «80-річчя від дня створення УПА» Ірина Гримак нагородила українського політика, громадського діяча та науковця Василя Куйбіду.
«Ця нагорода у пам’ять про внесок пані Катерини в незалежність України, у те, що Львівщина звучить сьогодні по всьому світу, а також – на честь великої української родини Куйбідів», – підкреслила Ірина Гримак.
У межах концертної програми Заслужена академічна капела України «Трембіта» виконала низку патріотичних музичних творів, зокрема і на слова Катерини Куйбіди. Прозвучала також поезія внучки Катерини Куйбіди – Христини у виконанні студентки ЛНУ ім. І. Франка Юлії Дудь.
Мистецький вечір був сповнений розповідями про УПА і Катерину Куйбіду, про участь Катерини Куйбіди в ОУН та громадських організаціях, про родину Катерини Куйбіди та її сина Василя Куйбіду.
У фоє театру було розміщено експозицію особистих речей Катерини Куйбіди – фото, книги, одяг, архівні матеріали тощо.
Катерина Мандрик-Куйбіда (1927 – 2004 рр.) – уродженка Прикарпаття, учасниця визвольних змагань, довговічний політв’язень. 17-річною стала підпільницею-зв’язковою УПА. За участь у визвольних змаганнях була засуджена до 10 років ув’язнення в таборах суворого режиму. У роки підпілля і в таборах найпотаємніше висловлювала у віршах, які побачили світ у роки незалежності. У збірці «Ой летіли журавлі» вміщено понад 170 пісень, записаних з голосу Катерини Куйбіди. Реабілітована 1991 року.
Львівська обласна рада у 2016 році заснувала Обласну літературну премію імені Катерини Мандрик-Куйбіди. Премію призначають у галузі національного державотворення за кращий літературний твір на патріотичну тематику.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу