Новини

Україна вже за два тижні отримає вакцини від коронавірусу, – МОЗ

Україна розпочне вакцинацію проти коронавірусу у лютому, перші вакцини проти коронавірусної хвороби COVID-19 надійдуть за два тижні, тобто в середині лютого.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Ігор Іващенко на брифінгу у МОЗ 1 лютого, пише Четверта студія з посиланням на УП.

“Україна розпочне вакцинацію у лютому, а вже за два тижні отримає вакцини. Завдяки спільним зусиллям Міністерства охорони здоров’я, уряду та президента, наша країна увійшла у перелік країн, яким глобальна ініціатива COVAX надасть вакцини проти COVID-19 у межах першої хвилі розподілу.

Для початку вакцинації уже підтверджено отримання Україною 117 тисяч доз вакцини виробництва компанії “Pfizer” – “Biontech”. Постачання цих вакцин до України розпочнеться через два тижні, тобто в середині лютого.

Також листом COVAX Міністерству охорони здоров’я було підтверджено постачання і іншої вакцини, а саме виробництва компанії “AstraZeneca” у кількості від 2,1 млн до 2,7 млн доз. Постачання даної вакцини буде здійснюватися протягом першого-другого кварталі 2021 року”, – сказав він.

Іващенко зазначив, що на початку січня Україна подала технічну заявку на залучення України до першої хвилі вакцинації з використанням вакцини “Pfizer”/”Biontech”. Наша країна запевнила, що може забезпечити необхідний холодовий ланцюг, перевезення та зберігання таких вакцин при ультранизьких температурах.

Холодовий ланцюг будуть забезпечувати приватні логістичні оператори, а логістика буде здійснюватися за кошти міжнародної технічної допомоги, зазначив Іващенко.

Крім того, Україна стала учасником глобальної ініціативи ВООЗ із вакцинації – GAVI-альянсу, у рамках якого передбачається забезпечення 20% населення України вакциною проти COVID-19. У переліку ініціативи COVAX – вакцини “Pfizer”, “AstraZeneca”, “Novavax”, Moderna тощо.

Вакцини з цієї ініціативи для 20% населення Україна отримає безкоштовно, а надалі зможе закуповувати їх за нижчою ціною.

Іващенко наголосив, що МОЗ також намагається використати інші механізми отримання вакцин: зокрема, просить країни “Великої сімки” та Європейського Союзу допомогти з раннім доступом до вакцин і їх перерозподілом.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

21 годину тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

22 години тому