Україна не допрацювала з механізмом реєстрації переселенців через “Дію”, – нардеп

Новини 13 Вересня, 2022 256

“Дія” – найкращий у світі зразок електронного документозберігання

“Дія” не подіяла в реєстрації вимушених переселенців на допомогу від держави.

Про це пише Четверта студія з посиланням на блог нардепа Михайла Цимбалюка.

Через збій у системі “Дія” частина українських переселенців не отримала грошову допомогу. Заявки, які вони подали в цьому додатку, не опрацювали, а відтак таким громадянам потрібно знову, уже особисто, звернутися до структурного підрозділу з питань соцзахисту населення.

У Міністерстві соціальної політики зазначили, що систему для отримання виплат через “Дію” впровадили без тривалого тестування, а тому в ній виникли збої.

Без сумніву, що розробка й тестування програмного забезпечення потребує певного часу. Раніше перед тим, як впроваджувався певний функціонал у додатку “Дія”, на це відводилося місяці, якщо не до пів року.

Зараз же в міністерстві поспішили й цю систему запустили без належного тестування на початку квітня. У результаті декілька десятків тисяч звернень не надійшло до кінцевої точки прийняття рішення.

В умовах воєнного стану кожному українцю, який виїхав із районів активних бойових дій, запроваджена виплата щомісяця по 2 тис. грн. Також батькам виплачуватимуть по 3 тис. грн за кожну дитину, яка через війну вимушено переїхала в інших регіон. По 3 тис. грн на місяць виплачуватимуть і людям з інвалідністю.

Наразі в загальній системі “Дія” й через структури соцзахисту в Україні подано понад 2 млн заявок на отримання допомоги від держави.

Варто наголосити, що проблеми з опрацюваннями заявок виникли й через застаріле обладнання в районах, хакерські атаки та постійні перебої з електропостачанням у місцях, де зберігаються сервери.

Без сумніву, що система “Дія” – найкращий взірець електронного документозберігання в усьому світі. Проте в цьому конкретному випадку з реєстрацією вимушених переселенців на допомогу занадто поспішили, адже від цього залежать долі й фінансове забезпечення десятків тисяч людей, для яких 2–3 тис. грн – великі й такі необхідні кошти. Тим більше, якщо порівняти ці суми із квітнем і вереснем цього року – це різна купівельна спроможність через інфляційні процеси та ріст курсу долара до гривні. Хто ж понесе відповідальність за це зволікання в часі у виплаті допомоги?

Тому напередодні скерував депутатське звернення до прем’єр-міністра України з вимогою роз’яснити:

скільки грошей витрачено на програмне забезпечення системи “Дія” для опрацювання заявок від переселенців;

хто був замовником цього програмного забезпечення і хто був його виконавцем;

скільки було зареєстровано заявок від внутрішньо переміщених осіб на отримання допомоги до того часу, як база даних зникла.

Питання досить актуальні й турбують громадськість, оскільки українців потрохи готують до того, щоб наступні вибори чи то президента, чи народних депутатів проводити саме через додаток “Дія”, а тому подібних помилок чи недопрацювань не повинно бути.

Коментарі

Позначки: ,