Європейська комісія оприлюднила моніторинговий звіт щодо дотримання критеріїв безвізового режиму у тому числі з Україною. Там вони звертають увагу на те, що однією з найважливіших умов є забезпечення незалежності, ефективності та сталості антикорупційних інституцій, а також уникнення політизації роботи всіх правоохоронних органів. Натомість, монобільшість у відповідь пропонує нових членів комісії, 6 з 7 членів яких – це представники діючої влади.
Як пише “Четверта студія”, про це повідомив у своєму Telegram народний депутат України від “Європейської Солідарності” Олексій Гончаренко.
Як інформує Олексій Гончаренко, європейська комісія оприлюднила моніторинговий звіт щодо дотримання критеріїв безвізового режиму у тому числі з Україною. Там вони звертають увагу на те, що однією з найважливіших умов є забезпечення незалежності, ефективності та сталості антикорупційних інституцій, а також уникнення політизації роботи всіх правоохоронних органів. Експерти вимагають, щоб в Україні прозоро та незаангажовано обрали нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), який би заслуговувала довіри.
“Але що робить монобільшість у відповідь? Пропонує нових членів комісії, 6 з 7 членів яких – це представники діючої влади. Вони знову чхати хотіли на вимоги ЄС. Як колись вони завели Венедіктову з партійним квитком у кишені у Генпрокуратуру, тепер така ж схема планується і з САП. Тільки ціна за такі дії «слуг» може бути надто висока – втрата безвізу та поваги з боку міжнародних партнерів”,- наголошує Гончаренко.
Коментарі
Позначки: європейська комісія, ЄС, Гончаренко, моніторинговий звіт, монобільшість, САП