Крім того, в ЄС вкотре закликали до повної імплементації Мінських домовленостей
Розслідувати злочини та притягнути до відповідальності причетних до розстрілів на Майдані у 2014 році – закликають в Європейському союзі.
Про це йдеться в заяві речника голови європейської дипломатії Жозепа Бореля, пише “Четверта студія” посилаючись 5 телеканал.
В ЄС відреагували на обмін утримуваними особами між Україною і контрольованими Росією донецькими та луганськими бойовиками. Водночас в євроспільноті назвали обмін “прикладом реалізації положень, узгоджених на Паризькому саміті Нормандської четвірки 9 грудня”.
Крім того, в ЄС вкотре наголосили на непохитній підтримці суверенітету і територіальної цілісності України. А також закликали до повної імплементації Мінських домовленостей.
“Ми беремо до уваги обмін особами, причетними до трагічних подій на Майдані у 2014 році. Ми очікуємо, що розслідування всіх злочинів триватимуть. Ми сподіваємося на встановлення правосуддя і притягнення винних до відповідальності. Європейський Союз очікує, що всі сторони скористаються цим імпульсом. Виконання заходів, погоджених під час Паризького саміту, має відбуватися й надалі”, – йдеться в заяві ЄС.
Напередодні країни Нормандської четвірки, Франція та Німеччина – відреагували на обмін утритмуваними особами. Реакція від імені обох держав з’явилася на офіційній сторінці посольства Франції в Україні у твіттері. Німеччина і Франція “вітають звільнення 76-ти полонених та приєднуються до радості їхніх родин та всіх українців”. У заяві наголошено, що цей крок – наслідок останнього саміту Нормандської четвірки. А також є закликом виконати всі зобов’язання, взяті 9 грудня.
Проте, заяву Парижу та Берліну щодо кроку до відновлення довіри між Україною і РФ назвав “дивною” дипломат Костянтин Єлісєєв. Він наголосив, що про відновлення довіри можна буде говорити тільки тоді, коли Москва припинить агресію, поверне окуповані території та виплатить компенсацію за нанесену шкоду.
Привітали повернення полонених із підконтрольних Росії українських територій і Сполучені Штати. Заяву оприлюднило Посольство США в Україні.
У тексті зазначено, що чільники України стоять перед складним вибором, зважаючи на агресію Росії. І США залишаються на боці українських партнерів та багатьох українців, які все ще в полоні на території Росії та в Криму.
Коментарі
Позначки: "беркутівці", Європейський Союз