Що сталось
Скандал у Львові: Садовий лобіює передачу землі в центрі міста бізнесмену Антонову
Міський голова Львова Андрій Садовий виносить на сесію міськради 2 квітня питання про передачу 0,168 га землі на площі Міцкевича в оренду ТОВ “Центр розвитку нерухомості”. Ухвала передбачає передачу ділянки в оренду на 10 років без чіткого проєкту землеустрою!!!
Учому суть скандалу?
ТРИ депутатські комісії так і НЕ ПОГОДИЛИ це питання, але мер все одно проштовхує його через сесію.
Проєкт землеустрою відсутній – депутати голосуватимуть “наосліп”.
Це земля державного історико-архітектурного заповідника, внесеного до списку ЮНЕСКО. Її не можна передавати без погодження з державою та міжнародними інституціями.
Цільове призначення змінюється – офіційно земля проходить як територія “транспортної інфраструктури”, але фактично її можуть забудувати.
Відсутність конкурсу – ділянку просто передають бізнесу, що викликає підозри в корупції.
Хто отримує землю?
Компанія, якій передають землю (ТОВ “Центр розвитку нерухомості”), належить Віталію Антонову, власнику “ОККО”. Йому вже раніше неодноразово передавали ділянки у Львові.
Контекст
Це не перший випадок, коли міська влада Львова “дерибанить” історичну спадщину – подібні скандали вже траплялися раніше з іншими землями. Зокрема у 2019 році Садовий проштовхував скандальний ДПТ площі Ринок, що викликало протести.
Верховний суд зобов’язував Львів погоджувати зміни з ЮНЕСКО, але мерія ігнорує це.
Чому це важливо?
Продаж історичних земель без згоди громади – ознака корупції.
Якщо депутати проголосують “за”, місто може втратити частину історичної спадщини, а Україна ризикує отримати скандал міжнародного масштабу.
Хотілось би побачити реакцію СБУ, прокуратури, антикорупційних органів, а можливо й РНБО.
Громадськість закликає зупинити цей дерибан!
Коментарі
Позначки: ОККО, центр Львова