– На практиці це означає, що на зарплати медиків ми маємо заробити собі самі. За аналогічним принципом уже працюють медики первинки – сімейні лікарі та педіатри. Від кількості укладених з ними декларацій залежить розмір виплат, які скеровує Національна служба здоров’я України, – прокоментував ситуацію Ігор Стасик.
Щоб зменшити видатки на зарплату в трускавецькій лікарні вирішили провести оптимізацію кількох відділень. Так, за поданим проєктом, ліквідовують поліклінічне відділення, жіночу консультацію і відділення медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді». Натомість утворюють відділення амбулаторної вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги.
Як пояснив присутнім Ігор Стасик – ліквідація трьох відділень та створення одного приноситиме в місяць до 100 тис грн економії на зарплатах.
– Кожне з ліквідованих відділень має завідуючих, старших медсестер, тощо. Оптимізувавши штат, ми отримаємо одну завідуючу, менше старших сестер і так далі. Відповідно зекономимо кошти. Така оптимізація давно була на часі, бо чого кривити душею – Трускавцю не потрібно, скажімо, аж шість лікарів-гінекологів на нашу кількість населення, – повідомив пан Стасик.
На підставі цього рішення Трускавецької міської ради головлікар лікарні зобов’язаний до 1 травня провести звільнення з роботи працівників ліквідованих підрозділів лікарні та за наявної можливості працевлаштувати їх у новостворені відділення.
Аналогічне рішення щодо оптимізації було запропоноване і по хірургічному відділенні та відділенні урології й інтервенційної радіології. Замість хірургічного відділення на 50 ліжок із штатом в кількості 26 одиниць і відділення урології та інтервенційної радіології на 45 ліжок із штатом в кількості 27,25 штатних одиниць створять відділення хірургічного профілю (туди входить хірургія, урологія, травматологія, гінекологія ) та відділення інтервенційної радіології. Детальніше з цифрами оптимізації по цих відділах можна ознайомитися в проєкті рішення за посиланням.
За інформацією пана Стасика – лікарня Трускавця уже на шляху до запровадження вторинної медичної допомоги, як цього вимагає медреформа. Так лікарні вдалося підписати із Національною службою здоров’я України 4 пакети на послуги, які на вторинному рівні надаватиме лікарня. На стадії підписання ще 5 пакетів послуг.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу