У притулку “Домажир” тиждень тому оселилася нова ведмедиця — Марта. Їй 17 років. Ведмедиця народилася у неволі і виступала в цирку, а останні кілька років жила на території ресторанного комплексу на Стрийщині.
Про те як проходить адаптація Марти Суспільному розповіла менеджерка з маркетингу ведмежого притулку Ольга Федорів.
За словами Ольги Федорів, ведмедиця продовжує звикати до нових умов. Через стресові умови життя у неї діагностували відхилення:
“У ведмедиці — стереотипія. Це хвороба, коли ведмідь стресуючи, виконує одні і ті самі рухи з колишнього життя”.
Ведмедиця вже пройшла експрес-огляд у ветеринара.
“Марту ми ще будемо додатково обстежувати. В неї поганий стан зубів. Це потребує додаткової уваги. Також стереотипія може мати тяжкі наслідки – це артрити, артрози”, — каже керівниця з догляду за тваринами ведмежого притулку “Домажир” Наталія Галайко.
Через неправильне харчування Марта має завелику вагу, тож зараз для неї розробили спеціальний раціон. Також у просторому вольєрі ведмедиця зможе більше рухатися, що теж посприяє зниженню ваги. Наразі їй найбільше подобається плавати в басейні.
Загалом у притулку живе 29 тварин. Серед них — четверо ведмежат.
Побільшало у “Домажирі” й туристичних локацій. Сьогодні, 7 вересня, там відкрили новий маршрут для відвідувачів. Стежка протяжністю півкілометра веде до чотирьох нових лісових вольєрів. Там оселили 8 ведмедів – Ласку та Мішу, Лео та Меланку, Дашу та Лелю, Фрола та Фросю. Раніше вони жили в менших – адаптаційних вольєрах.
“Коли ми говоримо про вольєр – це приблизно площа від гектара до півтора. Кожен вольєр має ставок з підведеною водою. Він сполучений з ведмежими будинками. У нас принцип: одна тварина – один бокс. Також ми багато працюємо над збагаченням наших ведмедів: придумуємо їм різні іграшки, щоб вони могли бути активними на своїй території”, — каже директор ведмежого притулку Ігор Николин.
Ведмежий притулок “Домажир” створили 5 років тому, аби рятувати тварин із притравлювальних станцій, пересувних зоопарків, цирків, готелів та ресторанів. Там ведмедів можна побачити в умовах, максимально наближених до природних.
Статистика