Сьогодні відбулася зум-нарада Асоціації міст України, основне питання якої – підготовка міст до опалювального сезону. У нараді взяв участь міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов. Міністр поставив у приклад підготовку Львова до зими і інформування мешканців з цього приводу.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.
“Зараз перед кожним керівником міста є завдання якісно підготуватися до зимового періоду, до різних сценаріїв його проходження. Також важливо доносити цю інформацію до мешканців, інформувати про це та закликати, щоб і вони готувалися. Маємо гарний приклад Львова. У своєму ролику про підготовку до опалювального сезону показано, що кожен має готуватися”,- відзначив Олексій Чернишов.
«Завдання, яке поставлене перед усіма службами – бути максимально готовими до різних сценаріїв. Звичайно, якщо будуть ракетні удари на ТЕЦи і електричні підстанції, то тоді не залишається нічого іншого як використовувати дрова. Тому, ми прийняли рішення, що у кожному укритті повинні облаштувати відповідний пункт з буржуйкою. Ми працюємо спільно з МНС, робимо запаси дров. Це достатньо якісно і естетично виглядає і люди нормально це сприйняли. Якщо в цьому не буде потреби, то дрова спалимо на твердопаливному котлі. Та береженого Бог береже.
Відзначу, що у нас, у Львові, зараз десятки тисяч переселенців і про них треба дбати. Всі знайте ситуацію зі Запорізькою АЕС. Надлишків електроенергії у нас вже немає. А 2-3 удари по АЕС і буде велика біда. Тому маємо бути готовими до різного і готуватися усі разом!», – наголосив мер Львова Андрій Садовий на засіданні Асоціації міст України.
Нагадаємо, Львів готується до різних сценаріїв проходження опалювального сезону. Напрацьовано варіанти забезпечення життєдіяльності міста за умови наявності і відсутності газу, електроенергії та інших ресурсів, пошкодження та виведення з ладу систем тепло-, електро- і водопостачання.
Відповідно розділено зони відповідальності: що має забезпечити місто, що забезпечують балансоутримувачі будинку – управляючі компанії, ОСББ та ін, та що мають підготувати мешканці.
Відтак місто працює над:
переведенням потужностей котелень, ТЕЦ-1 та ТЦ «Північна» на альтернативні види палива;
встановленням теплових насосів у районних котельнях;
готовністю розгортання пунктів обігріву людей у визначених локаціях;
формуванням резервного запасу запчастин та матеріалів для усунення аварійних ситуацій;
створенням у місті додаткових 17 аварійних бригад, що чергуватимуть у місті та ліквідовуватимуть аварійні ситуації;
закупівлею і підготовкою дров;
формуванням запасу солі і піску.
Натомість балансоутримувачам будинків, а це управляючі компанії, ОСББ, ЖБК та ін., рекомендують:
провести утеплення будинків, зокрема засклення вікон на сходових клітках, утеплення підвалів і горищ;
сформувати запас матеріалів і продуктів;
утворити мініаварійні бригади;
сформувати запас солі і піску;
до початку зими привести у належний стан усі інженерні мережі у будинках;
привести у належний стан укриття;
сформувати графіки почерговості користування електрикою для усіх квартир будинку (використовуватимуться за потреби);
зробити заготовку дров.
З цього приводу вже відбулися численні наради з керівниками управляючих компаній і головами ОСББ.
«Звичка споживання енергоресурсів має бути змінена – усі маємо зрозуміти, що треба економити тепло і електрику. Особливо тепер. Тому, ще до початку холодів нашим мешканцям треба купити теплий одяг та утеплити житло. Рекомендуємо утеплити вікна, двері, перевірити стан пічок і камінів. Адже в разі відсутності опалення та електрики значення матиме кожен градус.
Тому, у підготовці до зими кожен на своєму рівні має готувати своє помешкання», – наголошує Ірина Маруняк.