Завдяки реалізації проєкту корпорації Roshen онкологи зможуть частіше проводити життєво важливі пересадки кісткового мозку, рятуючи життя людей.
Кондитерська корпорація Roshen завершила капітальний ремонт відділення онкогематології та створення відділення аутологічної трансплантації кісткового мозку клініки №2 в Національному інституті раку. Загальний бюджет проєкту, який тривав майже 2 роки, склав 50 мільйонів гривень. Загальна площа приміщень, відремонтованих Roshen – 1900 квадратних метрів.
Про це повідомляє корпорація Roshen, пише “Четверта студія”.
На цокольному поверсі розміщено поліклінічне відділення та кабінети лікарів. На першому поверсі розташовується повністю оновлене відділення онкогематології, створене згідно зі світовими вимогами та новою лабораторією, завдяки чому деякі діагностичні процедури стануть швидші і доступніші. Також створено 4 боксованих палати для проведення аутологічної трансплантації стовбурових клітин та відкрито денний стаціонар. Що зі свого боку дозволить проводити лікування більшій кількості хворих на злоякісні новоутворення крові, збільшити кількість аутологічних трансплантацій і дасть можливість почати проведення алогенних трансплантацій кісткового мозку в Україні. На одному крилі поверху проєктом передбачені операційні для проведення аутологічних трансплантацій. На іншому – окремі бокси з індивідуальними санвузлами, тамбурами і системою сучасної вентиляції. Це дозволить знизити ризики для пацієнтів з ослабленим внаслідок складного лікування імунітетом.
«Загальний бюджет проєкту Roshen, який тривав 2 роки, становить 50 млн.грн. Сюди входить не тільки капітальний ремонт та перепланування приміщень, а й перекладання частини зношеної каналізації, облаштування нових каналізаційних колодязів, ремонтні роботи мережі водопостачання, новий тепловий пункт. А також прокладання нової лінії електромережі від трансформаторної підстанції, бо до того резервної лінії клініка не мала – і якщо щось траплялося на лінії, лікарня залишалася без електрики. Це не тільки ремонтні роботи всередині будівлі з переплануванням. Ми фактично вийшли за межі будівлі. По суті ми робимо заділ для того, щоб, коли у держави з’являться гроші або прийде інший благодійник, вони могли б підключитися до готових комунікацій, які ми зараз облаштовуємо.» – говорить Ірина Пономаренко, директор з розвитку соціальних проектів Roshen
Реконструкція суттєво розширить для медиків можливість надавати якісну допомогу пацієнтам.
За останні п’ять років шанси успішного лікування цієї страшної хвороби значно зросли. Показники успішного лікування в столичному інституті раку наближаються до європейських. Цьому сприяє постійне підвищення кваліфікації київських онкологів і доступ до сучасної апаратури. Тому ремонт відділення онкогематології і створення відділення аутологічної трансплантації кісткового мозку в Національному інституті раку – життєво важливий проект для порятунку українських пацієнтів.
«В нас у відділенні тепер є ті умови, які ми, відверто кажучи, заслуговуємо як професіонали. А наші пацієнти заслуговують як ті люди, які тут лікуються. В онкогематології від умов дуже багато залежить, тому що це пацієнти з імунодефіцитом, і умови тут дорівнюють шансу вижити. Тому що кількість фатальних ускладнень напряму залежить від того, яке мікробіологічно чисте буде тут середовище. На щастя, ми це отримали», – говорить лікар-гематолог, онколог Національного інституту раку Євген Кущевий.
Зміни після реалізації ремонту відділення онкогематології та створення відділення аутологічної трансплантації кісткового мозку в НІР дозолять налаштувати безперервний процес трансплантації та збільшити кількість трансплантацій.
За останні п’ять років шанси успішного лікування цієї страшної хвороби значно зросли. Показники успішного лікування в столичному інституті раку наближаються до європейських. Цьому сприяє постійне підвищення кваліфікації київських онкологів і доступ до сучасної апаратури. Тому ремонт відділення онкогематології і створення відділення аутологічної трансплантації кісткового мозку в Національному інституті раку – життєво важливий проект для порятунку українських пацієнтів.
Крім того, після завершення реконструкції, за словами лікарів, нарешті з’явиться можливість проводити взагалі унікальні операції по пересадці стовбурових клітин дорослим – наразі в Україні цього не робить ніхто. І головне – завдяки реалізації проєкту корпорації Roshen онкологи зможуть частіше проводити життєво важливі пересадки кісткового мозку, рятуючи життя людей.
Нагадаємо, співпраця компанії Roshen з Національним інститутом раку розпочалася у 2018 році, коли було відремонтоване та обладнане приміщення, призначене для забору стовбурових клітин і донорських тромбоцитів. Ремонт приміщення, закупівля меблів та частини спеціалізованого обладнання обійшлися у 2,9 млн грн.
А вже восени 2019-го року розпочався капітальний ремонт відділення онкогематології та створення відділення аутологічної трансплантації кісткового мозку клініки №2.
Реконструкція суттєво розширить для медиків можливість надавати якісну допомогу пацієнтам. Якщо у 2016-му за рік спеціалісти відділення провели 3 пересадки кісткового мозку, то у 2019-му, після появи нового кабінету ( проект реалізований Корпорацією в 2018 році) кількість аутологічних трансплантацій уже зросла до 26-ти. При цьому медики очікують подальшого збільшення кількості трансплантацій: наразі в Україні такі операції проводять лише 6% людей, які їх потребують.
Після завершення реконструкції, за словами лікарів, нарешті з’явиться можливість проводити унікальні операції з пересадки стовбурових клітин дорослим – зараз в Україні цього не робить ніхто.
Тепер медики очікують збільшення кількості трансплантацій. Поки що в Україні такі операції проводять лише 6% людей, які їх потребують.
Коментарі
Позначки: Європейська Солідарність, Марина Порошенко