Вчора, 15 квітня, завершилось громадське обговорення детального плану території у районі вул. Б. Хмельницького, вул. Промислової, вул. Равської, вул. Г. Діаманда та вул. Нафтової у м. Львові. Про це інформує прес-служба ГО “Розвиток громади”.
Нагадаємо, на ділянці орієнтовною площею 8 га, куди входить територія колишнього Львівського дослідного нафтомаслозаводу, що на вул. Б. Хмельницького, забудовник ТзОВ «БК «Приватбут-Львів» планує збудувати низку житлових багатоповерхівок (висотністю 8-12 поверхів), офісні приміщення, приватну школу з прилеглим дитячим садком та 17-поверховий апартамент-готель.
Місцеві мешканців, яких на слухання прийшло декілька десятків, висловили обурення щодо майбутньої забудови. Люди стверджують, що досі ніхто не провів технічний огляд їх старих будинків, яким вже більше ста років, фундаменту немає, а стіни починають тріскати. Відтак будівельні роботи, бідкаються мешканці, не лише пошкодять їх помешкання, ай можуть спричинити руйнацію споруд. Також люди висловили стурбованість щодо можливого витоку хімічних речовин, у насідок будівництва висоток, з підземних резервуарів нафти, сірки та бітому, що можливо залишились на місці колишнього нафтомаслозаводу.
У свою чергу, забудовник запевнив, що технічний огляд помешкань та гарантійний лист, що передбачає компенсацію у разі пошкодження, мешканцям прилеглих вулиць нададуть вже на наступній містобудівній стадії, тобто коли виконком ЛМР видасть містобудівні умови та обмеження. А щодо оцінки екологічних умов запевнив, що вже проведенні відповідні лабораторні санітарно-гігієнічні досліджень, які практично не виявили перевищень гранично-допустимих норм.
Однак, представники ГО «Розвиток Громади, які також були присутні на слуханнях, спростували слова забудовника. Адже для оцінки екологічних умов щодо розроблення цього ДПТ необхідно було провести, першочергово, СЕО (Стратегічно екологічна оцінка), чого не було зроблено. Також зауваження викликають зміни цільового призначення земельних ділянок. Виявляється детальним планом, знову, хочуть змінити «землі промисловості» на «землі житлової забудови». Нагадаємо, згідно Генплану це зона земель промисловості з можливістю перепрофілювання і уточнення планом зонування, а згідно вже плану зонування Шевченківського району – зона технопарків, яка не допускає житлової забудови!
Також представники ГО «Розвиток Громади» вимагали від забудовника гарантій для людей, у разі пошкодження їх помешкань. Адже досвід містобудування у Львові показує, що після отримання містобудівних умов та обмежень забудовник часто забуває про свої обіцянки. Тому допомогли людям, за результатами слухань, скласти та подати спільну письмову пропозицію, якою місцеві мешканці вимагають провести згідно закону, стратегічну екологічну оцінку та технічний огляд їх будинків перед затвердженням детального плану території!
Зауважимо, що вже завтра, 17 квітня, відбудуться громадські слухання ДПТ у районі вул. Б. Хмельницького, вул. Волинської та вул. Промислової. Детальний план передбачає забудову заводу «Алмазінструмент» тим самим забудовником, знову ж таки із зміною «земель промисловості» на «землі житлової забудови». Оскільки це прилегла територія, разом ці два ДПТ передбачають приріст населення, у цьому мікрорайоні, ще орієнтовно до 3,5 тис людей. Відповідно анонсована забудовником приватна школа із приватним дитячим садком покриватимуть потреби у навчальних місцях переважно для нових мешканців. Відтак закликаємо громаду міста Львова, особливо місцевих мешканців, прийти на слухання та висловити свою позицію, а також подати письмову пропозицію! Приміщення актового залу палацу культури ім. Гната Хоткевича (вул. Кушевича, 1). Початок о 18:00 год.
Додамо, що забудовник так і не розповів на слуханнях, якою схемою руху буде відбуватись під’їзд до будівництва важкої будівельної техніки. Адже це питання ускладнює анонсована у цьому році масштабна реконструкція вул. Б. Хмельницького та прилеглих доріг. До речі, щодо цього питання у вівторок, 23 квітня, у Дитячій бібліотеці-філії № 27 (м. Львів, вул. Б. Хмельницького, 175) відбудуться громадські слухання. Початок о 18.00