У Львові завершився проект, присвячений культурно-мовній неповторності українців (ФОТО)

Новини 27 Листопада, 2020 270

проєкт «Єдність у різноманітності. Культурно-мовна неповторність етнографічних груп українців. БОЙКИ» у Львові, фото 4studio

Сьогодні,27 листопада, у Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького (Шевченківський гай) відбувся завершальний етап проєкту «Єдність в різноманітності. Культурно-мовна неповторність етнографічних груп українців. Бойки», пише 4studio.

Під час зустрічі презентували результати проєкту: фотовиставку, 20-хвилинний фільм (режисер – заслужений артист України Петро Авраменко) та видання однойменного навчально-методичного посібника з есе учасників проєкту та експедиційними матеріалами провідних львівських етнологів.

Проєкт відбувається уже втретє. Попередні два реалізовувалися на Поліссі і Гуцульщині, а цього року учні і студенти досліджували Бойківщину. 1-5 листопада 2020 року понад 30 учасників взяли участь в експедиційних виїздах у села Сколівського і Турківського районів Львівської області, поспілкувалися з автохтонами, пізнаючи особливості бойківської культури, побуту, архітектури.

Проєкт відбувається за підтримки Міністерства молоді та спорту, виріс зі співпраці двох університетів: Житомирського державного університету імені Івана Франка та Львівського національного університету імені Івана Франка, а цього року долучилися Львівське товариство Бойківщина і Музей народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького.

Мета проєкту «Єдність у різноманітності. Культурно-мовна неповторність етнографічних груп українців» – показати молодим представникам українства з різних куточків нашої країни (з 14-ти областей) неповторність етнографічних регіонів України.

Організатори та спікери:
Володимир Виговський – Голова ГО «Студентський клуб» Житомирського державного університету ім. Івана Франка;
Андрій Німець – голова львівського товариства «Бойківщина»;
Леся Гарасим – заступник директора Музею народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького (Шевченківський гай);
Володимир Галайчук – доцент Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат філологічних наук.

Коментарі

Позначки: , , , ,