“З-поміж натовпу я побачив хлопчика, який крутив головою у різні напрямки і плакав” — патрульний під час вихідного виявив хлопчика, який загубився
Вчора увечері патрульний 4 батальйону Олег Воловецький у свій вихідний відпочивав з друзями на Площі Ринок.
“Гуляючи, з-поміж натовпу я побачив хлопчика, який крутив головою у різні напрямки і плакав. Я подумав спочатку, що можливо посперечався з батьками, але продовживши спостерігати за ним — зрозумів, що він когось шукає поглядом” — каже Олег.
Поліцейський підійшов до нього і запитав як звати і скільки йому років. Виявилося, що 8-річний хлопець приїхав з батьками та з братом і сестрою з Києва на прогулянку до Львова. Коли вони вийшли разом із закладу громадського харчування, Ігор загубився серед натовпу.
Патрульний разом з хлопцем пішов до Ратуші, сподіваючись, що батьки теж туди звернуться. Паралельно, Олег повідомив колег на зміні про цей випадок і кинув в орієнтування фото хлопця.
За кілька хвилин підбігла сестра згуби і спитавши де він вештається, попросила аби йшов з нею. Патрульний сказав, щоб вона привела сюди батьків, бо з ними захочуть поговорити поліцейські. За мить, дівчина повернулася і сказала, що теж загубилася.
Батьки виявивши пропажу дітей і не знайшовши їх самотужки, звернулися на лінію 102. Вони дуже зраділи коли почули, що їх дітей вже знайшли і вони у безпеці.
Мама і тато були дуже налякані і перенесли справжній шок, бо діти загубилися у чужому для них місті.
Поліцейські провели профілактичну бесіду з батьками і побажали їм гарного відпочинку у місті Лева.
Ну і звісно, на прощання, Олег зробив з хлопцем фото на згадку про пригоди.
Дякуємо патрульному за пильність 24/7!
А чи знають ваші діти, що робити, якщо загубилися?
Ми зібрали декілька порад, що робити дорослим і дітям за таких ситуаціях:
✅ Покладіть у кишеню дитини записку з ім’ям та прізвищем, телефоном батьків та адресою або вивчіть з дитиною ці прості й дуже важливі дані, вони можуть суттєво полегшити пошуки.
✅ Збираючись у місця скупчення людей, одягайте дитину у яскравий одяг.
✅ Якщо загубили дитину у торговому центрі, негайно зверніться до адміністрації. Відеокамери й гучний зв’язок допоможуть її розшукати.
✅ Навчіть дитину зупинятися на місці й чекати на батьків, якщо вона загубилася. Нехай голосно кличе на допомогу, етикет тут недоречний.
✅ Покажіть людей, до яких можна звертатися за допомогою — це поліцейські, охоронці, продавці магазинів та перехожі з дітьми.
✅ Дитина має знати, що нікуди не можна йти з чужою людиною, що б їй не говорили й не обіцяли.
✅ Тренуйте ситуації, коли малюк губиться — дитина має чітко знати, як діяти.
✅ Придбайте для дитини розумний годинник з GPS-навігатором і SOS-кнопкою: вона дасть знати, якщо малюк вийде за межі встановленої геолокації.
✅ Ніколи не лякайте дитину поліцією. У дитини виробляється страх, і якщо вона потрапить у халепу, боятиметься звернутися за допомогою до патрульних.