За самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків, передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 170 до 1190 гривень
Львівська міська рада вкотре закликає мешканців суворо дотримуватись правил пожежної безпеки та не випалювати суху траву й сміття на присадибних ділянках, не розводити відкритий вогонь поруч із господарськими будівлями, а також не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці! Адже з початку року у Львові трапилось 32 пожежі в екосистемах: 26 пожеж сухої рослинності та 6 пожеж на торфовищах. Про це інформує прес-служба ЛМР.
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР вкотре акцентує, що пожежі в екосистемах — найбільш масові і розповсюджені лиха, які завдають величезної шкоди ґрунтам, рослинному і тваринному світу, а також забруднюють навколишнє середовище і шкодять здоров’ю людей.
«Необдумане випалювання сухої рослинності призводить до загибелі всього живого і може спричинити лісову пожежу, яка здатна за лічені хвилини знищити не один гектар лісу. А особливо вони небезпечні у вітряні дні. Пожежі в екосистемах шкодять довкіллю, тваринному та рослинному світу, а дим небезпечний для здоров’я людини. Адже до складу такого диму входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук», — акцентують в міському управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.
Нагадаємо, що за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків, передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 170 до 1190 гривень.