Мета цього освітнього проекту – популяризація знань про найновішу історію Польщі
У четвер, 17 травня, Інститут національної пам’яті Польщі запустить у Львові проект під назвою «Зупинка історія» (Przystanek Historia). Його мета – популяризація знань про найновішу історію Польщі та історична освіта, пише Польське радіо.
Як повідомив ІНП на своїй інтернет-сторінці, відкриття «Зупинки історія» відбудеться у Генеральному консульстві Республіки Польща у Львові. «Це буде наступне після нещодавно відкритої „зупинки” у Мінську, Гродні та Чикаго місце, де зможуть збиратися усі цінувальники історії, де можна буде дискутувати про презентовані фільми та книжки, подивитися виставки, послухати лекції або зустрітися зі свідками історії», – написано на веб-сайті Інституту нацпам’яті.
Як зазначено, відкриє «Зупинку історія» президент ІНП Польщі Ярослав Шарек.
Повідомляється також, що перед інавгурацією голова Інституту спільно з делегацією відвідає Меморіал львівських орлят на Личаківському кладовищі. На зворотному шляху представники ІНП Польщі здійснять візити до села Задвір’я Львівської області, де у 1920 році відбулася одна з битв Польсько-радянської війни та на цвинтарі у місцевостях Горпин, Малехів, Збоївська, Голоско та Мостиська.
Партнером проекту «Зупинка історія Львів» є Спілка польських підприємців Львівської землі.
«Зупинки історія» – це освітній проект Інституту національної пам’яті Польщі, що має представити найновішу історію Польщі у різних формах та з різних її сторін, проводити дискусії з історії Польщі та презентації історичного доробку Інституту. На «Зупинках» проводяться конференції, дискусії та зустрічі з авторами та героями історичних публікацій. Постійними пунктами програм є також виставки, перегляди фільмів, а також науково-популярні семінари для учнів, студентів і вчителів.
«Зупинки історія» є у багатьох містах Польщі, зокрема у Білостоку, Катовицях, Кєльцях та Кракові, а також за кордоном. Першу іноземну «Зупинку» було відкрито у вересні 2015 року у Вільнюсі. Наступні – у Луцьку, в Брюсселі, Нью-Йорку, Мінську, Гродні, Чикаго та в місцевості Гнойнік у Чехії.