У Палаці Бандінеллі (пл. Ринок, 2) відкрилась особлива різдвяна пошта. Саме тут львів’яни і гості міста можуть придбати та надіслати унікальну листівку в будь-який куточок світу. Також різдвяна пошта виконуватиме роль головного інформаційного хабу Різдва у Львові, де можна буде дізнатись все про події в місті, взяти участь у тематичних майстерках і оглянути виставку різдвяних листівок усіх часів із приватних колекцій та музейних збірок.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.
«Від сьогодні і по 10 січня у Львові працюватиме різдвяна пошта. Ми хочемо, щоб люди відродили традицію надсилання паперових листівок на свята. Ніхто з нас не зберігає повідомлення-привітання у месенджерах, а листівка – це те, що захочеться зберегти, як це робили наші батьки чи бабусі з дідусями», – розповіла Христина Лебедь, керівниця управління туризму Львова.
Локацію для пошти було обрано не випадково, адже саме тут було засновано перше у Львові поштове відділення. Палац Бандінеллі – пам’ятка ренесансної архітектури, названа в честь його власника, флорентійського купця Роберто Бандінеллі, який вдосконалив тут пошту, яка вже була раніше. Звідси кінні кур’єри здійснювали поштові перекази територією Речі Посполитої. Відтак це перше регулярне поштове відділення міста, відкрите у 1629 році. У 2008 році у будинку Бандінеллі запрацював Музей пошти. До сьогодні на першому поверсі будівлі функціонує одне із відділень «Укрпошти».
Впродовж святкового періоду на різдвяній пошті діятиме унікальна виставка різдвяних листівок. Це реальна подорож у часі та просторі. У двох залах будуть представлені експозиції колекційних різдвяних авторських листівок із різними релігійними та світськими сюжетами. Серед них листівки авторства видатних художників-графіків Леопольда Левицького та Богдана Сороки. Також листівки для експозицій музею надали львів’яни із своїх приватних колекцій. Для прикладу, пані Марина Довженко протягом 16 років збирала листівки, займалась пост-кросингом. ЇЇ колекція налічує близько 400 карток різних періодів, і частина з них буде у виставковій залі.
Спеціально до відкриття різдвяної пошти Львівський туристичний офіс оголосив про ініціативу «Подаруй листівку Львову». Долучитись запрошували художників, дизайнерів та фотографів з України та з-за кордону. Загалом надійшло близько 100 унікальних листівок від 50 авторів. Серед них як професійні митці, так і аматори. Серед надрукованих листівок – роботи учениці студії Олі Ставникович Юлії Куриляк.
«Я намалювала листівку, думаючи про наших військових. Трошки довго малювала, бо хотіла її зробити саме такою. На ній зображений Ісусик на сіні, Марія і Йосип і зірка, яка зійшла на небі.
Листівку зі своєю роботою я підписала нашим захисникам, щоб в Україні якнайскоріше настала перемога і вони повернулися в свої домівки», – сказала художниця.
Ці та інші листівки можна придбати та надіслати виключно у цій пошті, продажу онлайн не буде (асортимент змінюватиметься протягом святкового періоду). Усі кошти із продажу авторських листівок поповнять збір «Зброєносці», який місто Львів проводить спільно із фондом «Повернись живим». Тож від сьогодні, протягом різдвяних свят, до 10 січня, кожен охочий може відвідати виставку, придбати та одразу надіслати листівку найріднішим у будь-яке місто чи країну.
Однією з перших, хто відвідав різдвяну пошту, стала Софійка, яка разом із мамою придбала три листівки.
«Я вибрала листівку для бабусі, батькам і для Миколайчика. Сама підписую. Вибрала цю листівку, то на ній намальована вся сім’я. А на іншій веселі діти. Вони дуже красиві», – поділилась дівчинка.
Також під час відкриття пошти відбулося спецпогашення особливої марки «Укрпошти». Символічно, що у День святого Миколая, «Укрпошта» презентувала марку «Лист святому Миколаю», тиражем 300 000, автором якої є художник Кость Лавро.
Додамо, що різдвяна пошта – проєкт львівського туристичного офісу. У часі новорічно-різдвяного періоду тут відбуватиметься серія майстер-класів (виготовлення солом’яного павука, дідуха, різдвяної звізди тощо) та лекторій.