У Львові створили мистецьку раду

Новини 20 Листопада, 2024 73
Коломєйцев у вересні отримав понад 40 тисяч гривень зарплати

Коломєйцев у вересні отримав понад 40 тисяч гривень зарплати

Формувати художнє середовище міста

У місті створили нову експертну групу – мистецьку раду при архітектурно-містобудівній раді департаменту архітектури та просторового розвитку. На її розгляд виноситимуть звернення щодо художніх елементів чи рекламних конструкцій, аби зберегти естетику міського середовища.

Таке рішення прийняв виконавчий комітет Львівської міської ради 15 листопада, пише Четверта студія.

За словами головного архітектора міста Антона Коломєйцева, для збалансованого прийняття рішень до мистецької ради планують долучити представників із різних мистецьких середовищ.

“Ми хочемо, щоб такий дорадчий орган, як мистецька рада, відав питаннями коректного формування художнього середовища міста, введення мистецьких елементів, з точки зору монументального мистецтва, пластики та будь-яких графічних елементів, які присутні в середовищі міста.

На розгляд цієї ради будуть виносити різні звернення, в тому числі нетипові конструкції рекламні, будь-які вивіски, а так само мистецькі елементи, щоб робити мистецьке середовище міста багатшим і якіснішим”, – розповів Антон Коломєйцев.

Мистецька рада буде залучена до розгляду проєктної документації та надання рекомендацій щодо доопрацювання мистецьких пропозицій. Вона схвалюватиме різні проєктні пропозиції, повʼязані з архітектурою, дизайном, а також благоустроєм та озелененням.

До складу мистецької ради входитимуть найбільш кваліфіковані та авторитетні фахівці у сфері архітектури та дизайну, представники місцевих органів влади, а також інших професійних та творчих спілок.

“Це справді дуже важливе рішення в контексті тієї місії, яку має культура. З точки зору реабілітації та багатьох інших речей це дійсно важливо”, – підкреслив перший заступник міського голови Львова Москаленко Андрій.

Начальник управління формування середовища, Шевченко Михайло наголосив на тому, що подібна рада потрібна для дотримання балансу думок і забезпечення якості запланованих мистецьких обʼєктів:

“Зараз в нас подібні процедури узгодження неврегульовані і, зазвичай, приймаються через консультацію управління культури та департаменту архітектури. Мистецька рада допоможе це краще регулювати, адже вже зараз в нас є кілька запитів, які можуть бути сумнівними на думку департаменту архітектури, але ми б не хотіли, аби подібні рішення приймались виключно нами”.

Мистецька рада може не підтримати проєкт в тому вигляді, в якому хоче заявник, і порекомендувати, яким чином його реалізувати, аби мистецькі обʼєкти в місті були якісними та не було питань чи зауважень щодо них. Вона буде збиратись для розгляду тих запитів, які є зараз (розташування нестандартних меморіальних табличок, муралів тощо).

Коментарі

Позначки: