Сьогодні, 17 липня, у Львові відбулось 18 засідання Міжурядової українсько-литовської комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва.
Як зазначив під час брифінгу за підсумками засідання Міністр економіки Литовської Республіки Віргініюс Сінкявічюс Україна має сприятливий інвестиційний клімат для іноземних інвесторів.
“Інвестиційний клімат дуже сприятливий і тенденції росту дуже добрі. І це дуже сильне повідомлення для бізнесу в Україні та Литві. Думаю, що прогрес, який ми плануємо зробити в транспорті, з’єднати дві країни і по польотах і по поїздах, відкриє ще більші можливості і для громадян Литовської Республіки побачити прекрасну Україну, українцям побачити Литву, а нашому бізнесу приїхати і зрозуміти, що клімат для інвестицій є сприятливий. Для Литви Україна є пріоритетом номер один інтеграції у Євросоюз. Це одне із головних наших робочих питань і Литва готова максимально допомагати Україні, так як і було до цього. Ми дуже позитивно оцінюємо реформи, які відбуваються в Україні у зв’язку з інтеграцією в Євросоюз. Я радію, що ми швидко знайшли спільну мову з міністром щодо політики інновацій і це шанс для наших науковців, підприємців і бізнесу поєднати їх можливості і країни Литва, Україна та Польща зможуть стати лідерами у різних сферах”, – зазначив Віргініюс Сінкявічюс.
Також Міністр економіки Литовської Республіки означив майбутні сфери співпраці.
“У сфері інновацій ми маємо говорити про нові рішення, про які зараз говорить Євросоюз. Це штучний інтелект, зміни у сфері транспорту. Тут є великий потенціал синергії вчених та бізнесу України, Литви та Польщі та структур Євросоюзу. Також ті можливості які зараз дані у сфері агрокультури, енергетики, експорту та імпорту не вичерпані і обидва уряди повинні працювати над тии, щоб той ріст, який є зараз, підтримувався і зростав”, – додав Віргініюс Сінкявічюс.
У свою чергу міністр інфраструктури Володимир Омелян підкреслив, що вступ в дію Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом став хорошим стимулом для активізації українсько-литовського двостороннього торговельного співробітництва:
“Минулорічний порядок денний, який був погоджений у Литві, дав результат цього року. Ми маємо потяг чотирьох столиць (Рига – Вільнюс – Мінськ – Київ), який стартує 28 вересня з Києва. Ми будемо мати пряме авіаційне сполучення між Вільнюсом і Львовом та низку інших перспективних проектів. Товарообіг між двома країнами активно зростає: за підсумками 2017 року ріст майже 40% і є подальше збільшення. З липня цього року до головування в ЄС приступила Австрія і на їх порядку денному питання номер один – це сучасні технології, сучасні рішення, штучний інтелект. Україна об’єднає зусилля спільно з Польщею і Литвою для створення центру перспективних технологічних інноваційних рішень. Ми розуміємо, насправді навіть невеликі інвестиції можуть дати величезний ефект. Всі відомі компанії починали з маленьких стартапів зовсім недавно – п’ять, десять, п’ятнадцять років тому назад”, – резюмував міністр.
Коментарі
Позначки: Володимир Омелян, Литва, Львівщина, Польща, співпраця