У Львові презентують книгу есеїв

Новини 20 Листопада, 2024 50

«Утривалення розмови»

Це книга про зміни, які відбулися з українцями після повномасштабного вторгнення росії в Україну, про трансформації мистецьких практик та про роздуми, що виникають у середовищі творів мистецтва у часі війни. Презентуватимуть «Утривалення розмови» завтра, 20 листопада, у Jam Factory Art Center, що на вул. Б. Хмельницького, 124, о 19.00 годині.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.

«Утривалення розмови» є першою збіркою з серії видавничої програми Jam Factory Art Center та ist publishing, яка втілена у партнерстві зі ЗМІN Foundation.

Тексти авторок й авторів написані як діалог з виставкою «Наші роки, наші слова, наші втрати, наші пошуки, наші ми», яка стала першою експозицією та частиною відкриття Jam Factory Art Center у 2023 році.

Книга “утривалює” прогулянку виставкою, фіксуючи важливі історії та спостереження про взаємозалежність візуальних образів і текстів, про мистецькі спільноти, про відчуття, що супроводжують мистецькі проєкти, про роль окремих людей та їхніх портретів, про порожні місця в довгій історії мистецтва України. Видання також містить фотодокументацію виставки, робіт художниць і художників, обрані фрагменти дискусій паралельної програми та розмову кураторського колективу після завершення виставки.

“Ця збірка есеїв має на меті продовжити розмову про те, як усе змінюється, як ми змінилися, як будуються (чи руйнуються) зв’язки, як зберігаються спогади… Одним із наскрізних сюжетів цієї збірки є бажання надати форми та матеріального виразу роздумам, що їх спровокували візуальні образи. Ця книга відбулася завдяки Завену Баблояну, Андрію Боярову, Альоні Каравай, Анні-Марії Кучеренко, Ларіону Лозовому та Євгенії Нестерович, які відгукнулися на пропозицію продовжити розмову після й навколо виставки, говорити про щось особисте або сентиментальне, вступити в діалог з мистецькими роботами, художниками або темами, продовжити дискусію про історію та персональний досвід”, – каже Олександра Кущенко, упорядниця збірки.

Коментарі

Позначки: