У Львові триває набір учасників у Школу демократії – новітній безкоштовний навчальний проект, який організовує Східноєвропейський центр багатопартійної демократії (EECMD).
Школи демократії працюють уже у понад 10 країнах світу і передбачають п’ятимісячну програму неформального навчання, яка спрямована на поглиблення знань студентів з питань демократичної політики та врядування.
Студентом школи може стати кожна людина, яка досягла 18 років і активно бере участь у громадському житті. У студентських лавах Школи демократії є представники політичних партій, місцевої влади, неурядових організацій, медіа, студенти та аспіранти, незалежні експерти та громадські діячі. Заняття є повністю безкоштовними.
Перші школи демократії в Одесі та Львові запрацювали у жовтні 2017 року. Зараз триває новий набір слухачів. Навчання розпочнеться у вересні 2018 року, триватиме по лютий 2019 року і передбачатиме проведення 5-годинних занять двічі на тиждень. Обов’язковою умовою відбору до Школи є зобов’язання відвідувати не менше 80% навчань. Лекції читають відомі українські політологи, представники академічних установ, фахівці з неурядових організацій, колишні політики та відомі громадські діячі.
Навчальна програма була створена у співпраці українських та іноземних експертів, враховуючи українські реалії та потреби. Вона складається з чотирьох модулів і спрямована на розвиток знань, навичок та цінностей. Зокрема, студенти Школи демократії мають змогу прослухати лекцію про децентралізацію, розробити власний план з партійного фандрайзингу (залучення коштів для розбудови партії) та навчитися керувати проектами.
«Як координатор Школи демократії у Львові маю неабиякі підстави гордитися нашою Школою. У березні цього року отримали дипломи наші перші випускники, яких, свого часу, відібрали з великої кількості заявок на участь у програмі. Усі вони – активні, успішні та таки досвідчені лідери у своїх сферах з великим потенціалом і бажанням розвивати Україну та змінюватись самим. Знання та навички, які вони отримали у Школі демократії, без сумніву, стануть їм у пригоді на цьому шляху. Адже демократія – це не лише ефективний спосіб урядування, високий рівень добробуту, безпеки громадян та можливості для самореалізації у суспільстві, а й необхідність для її громадян удосконалюватись та постійно працювати над собою. І саме такі можливості набути теоретичні та практичні знання, а також усвідомити ключові демократичні принципи функціонування суспільства й дає Школа демократії своїм слухачам», – зазначив координатор Школи демократії Східноєвропейського центру багатопартійної демократії у Львові Петро Кузик.
Східноєвропейський центр багатопартійної демократії (EECMD) є організацією, яка сприяє розвитку демократичної системи та культури в країні, допомагає політичним партіям та громадським активістам одержувати знання та навички для активної участі у процесі розбудови та зміцнення демократії.
Заявку на участь у Школі можна подати до 30 червня 2018 року за посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdDKreaSF9rxiNHicJ5m1tcnTK9C7xIep6GvNBq1OZm_9hZSA/viewform
Як повідомляють організатори у Школі демократії викладаються такі курси:
- Політична культура.
- Міжнародний контекст (Україна та міжнародні організації).
- Сучасні виклики демократії та роль громадянського суспільства.
- Права людини. Верховенство права.
- Конституція і поділ влади.
- Роль судової системи.
- Вибори та виборчі системи.
- Політичні партії та фінанси.
- Місцеве самоврядування і децентралізація.
- Корупція та антикорупційна політика.
- Парламентська практика.
- Електронна демократія та залучення до політики.
- Питання гендерної рівності в політиці.
- Канали впливу: політичні партії, соціальні мережі тощо.
- Форми мирного політичного впливу, соціальна мобілізація.
- Протидія пропаганді та політичній спекуляції на темі корупції.
- Ораторське мистецтво (риторика), дебатування, мистецтво письма.
- Політичний фандрайзінг, управління проектами.
- Діалог між громадянським суспільством, політичними партіями та урядом.
- Виборча кампанія.
Коментарі
Позначки: Львів