Пересадили тканини зі спини на кінцівку
Днями львівські медики, спільно з відомою британською реконструктивною хірургинею Сарою Такер, провели надскладну реконструктивну операцію. У Національному реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ вони пересадили тканини зі спини на кінцівку, аби врятувати ногу від ампутації 40-річній жінці, яка постраждала від ракетного удару росіян.
Про це пише Четверта студія.
Оксана Лук’янець – з Бахмута. У липні її ледь живою відкопали з 5-метрової вирви, що утворилася від прильоту російської ракети. До лікарні Дніпра Оксану доправили у вкрай важкому стані: уламкові поранення правої легені, печінки, обширні рани лівого плеча, відкритий перелом обох ніг та правої руки. Одинадцять днів за її життя боролися в реанімації.
Щойно стан вдалося стабілізувати, евакуаційним потягом Оксану доправили до Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ Першого медичного об’єднання Львова. Долікувати рани живота, рук, ніг і зберегти нижню кінцівку, яка має складний відкритий перелом, від ампутації, – саме таке завдання перед собою поставили лікарі.
Пацієнтка мужньо витримала понад 10 хірургічних втручань. Зрештою, хірурги вдаються до складної реконструктивної операції «free flap».
Це втручання хірурги виконали спільно з Сарою Такер – відомою британською реконструктивною хірургинею з Оксфордської клініки. Вони взяли клапоть найширшого м‘яза спини та пересадили його на травмовану ділянку ноги, зшиваючи найменші судини.
Операція, тривалістю 12 годин, завершилась успіхом: оголену кістку вдалося закрити, пересаджена ділянка тканин приживається і відновлюється кровопостачання.
«Такі технології дають шанс зберегти кінцівки, обличчя, органи та частини тіла, запобігають ампутаціям кінцівок та суттєво покращують якість життя пацієнтів з воєнною травмою. Нині можемо сказати напевне: пересаджений м‘яз прижився. Кінцівку врятовано. Й хоча попереду на Оксану чекають ще декілька операцій на кістці, вона точно зможе ходити своїми ногами», – підсумовують у Першому медичному об’єднанні Львова.
Через російську агресію щодня страждають сотні людей, тому аби зробити їхнє лікування й реабілітацію комфортними і доступними в Україні, у Львові в Національному центрі реабілітації НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) з кожним українцем працює мультидисциплінарна команда, яка надає хірургічну, фізичну, психологічну та психосоціальну професійну допомогу. Завдяки підтримці донорів, уже відкрили протезну майстерню та встановлюють біонічні протези.