У Львові функціонують чотири постійні ВЛК

Новини 24 Грудня, 2024 156

Лікування серцевих недуг, огляди військовозобов’язаних та забезпечення ліками: у Львові продовжили важливі медичні програми

На сесії Львівської міської ради продовжили дію чотирьох стратегічно важливих міських програм. Три з них продовжили до 2027 року, а одну – на 2025 рік. Ці програми скеровані на підтримку соціально вразливих мешканців, покращення медичних послуг та ефективну мобілізаційну підготовку громади.

Про це пише Четверта студія.

«Це програми, які діють з 2020-х років та скеровані на допомогу мешканцям. Найперше, це серцево-судинна програма, оскільки дуже багато людей мають серцево-судинні і судинно-мозкові захворювання, і смертність від них є на першому місці. Надання цієї допомоги є затратним, тому що пристрої для операцій чи вироби медичного призначення є дуже дорогими, а НСЗУ не покриває повністю потреби. Тому місто дофінансовує це, щоб мешканці могли отримати своєчасну і якісну допомогу.

Також це забезпечення медикаментами пільгових категорій у разі амбулаторного лікування. Така функція покладена на місцеве самоврядування, тому ця програма в нас вже працює давніше і є потреба у її продовженні. Щорічно місто виділяє до 50 мільйонів на цю програму, бо це вкрай важливо.

Ще маємо програму громадського здоров’я, що є дуже актуальним сьогодні. У нас є центр, який проводить просвітницьку роботу для медичних закладів, займається збором всієї статистики і показників захворюваності, роботі медичних закладів, а також займається промоцією здорового способу життя.

Також це програма проведення медоглядів. У нас є 4 військово-лікарські комісії, які проводять медогляди допризовників, призовників, резервістів і військовозобов’язаних. Програма передбачає також фінансування цих комісій понад ті витрати, які передбачені НСЗУ. Адже НСЗУ з 2023 року відкрила пакет для роботи цих комісій, але в час війни ці комісії працюють іноді 24/7, а от їх робота у позаробочий час пакетом НСЗУ не передбачена. Тому ці витрати на оплату праці лікарів якраз бере на себе місто завдяки цій програмі», – пояснила Марта Матюшко, керівниця управління охорони здоров’я Львівської міської ради.

ПРОГРАМИ  

Програма запобігання та лікування серцево-судинних захворювань (продовжена до 2025 року)

Ця програма розроблена для боротьби з серцево-судинними хворобами, які залишаються основною причиною смертності в Україні. У межах програми за 2017 – 2024 роки значно покращено доступ до сучасних методів діагностики й лікування, закуплено обладнання та витратні матеріали на суму понад 172 млн грн.

Основними завданнями програми є: вдосконалення системи надання медичної допомоги щодо серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань, покращення профілактичної роботи; поліпшення своєчасної ранньої діагностики та лікування серцево-судинних і серцево-мозкових захворювань, впровадження сучасних методів їх діагностики та лікування.

У 2025 році програму буде адаптовано з метою максимального забезпечення мешканців громади дороговартісними пристроями або розхідними матеріалами для проведення оперативних втручань при серцево-судинних та судинно-мозкових захворюваннях.

Програма забезпечення лікарськими засобами для амбулаторного лікування (2025 – 2027 роки)

Ця програма гарантує безоплатне або пільгове забезпечення ліками для таких категорій населення:

●       діти до 6 років; діти з інвалідністю та діти з багатодітних сімей;

●       пенсіонери, чия пенсія не перевищує мінімальну;

●       учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності;

●       люди з інвалідністю, ветерани праці, війни, військової служби;

●       жертви нацистських переслідувань, депортовані та реабілітовані громадяни;

●       почесні донори України;

●       люди з онкологією, орфанними захворюваннями, аутоімунними недугами тощо.

Програма надаватиме підтримку вразливим мешканцям, покращить доступ до медикаментів та підвищить якість амбулаторного лікування.

На фінансування програми виділялись такі кошти з бюджету громади, зокрема: у 2020 році – 32,3 млн грн (видано 88 142 рецепти); у 2021 році – 43,4 млн грн (93 903 рецепти); у 2022 році – 43,8 млн грн (81 607 рецептів); у 2023 році – 43 млн грн (74 519 рецептів); у 2024 році – 55,9 млн грн.

Програма медичних оглядів для військовозобов’язаних (2025 – 2027 роки)

Продовження цієї програми дозволить забезпечити стабільне функціонування військово-лікарських комісій (ВЛК), які працюють у Львові для обстеження військовозобов’язаних та резервістів. Все для того, аби якісно оцінити стан здоров’я призовників і кандидатів на контрактну службу.

У Львові функціонують чотири постійні ВЛК:

●       Шевченківська – у Другому медичному об’єднанні Львова;

●       Галицько-Франківська – у 2-гій міській поліклініці Львова;

●       Сихівська – у Першому медичному об’єднанні Львова;

●       Личаківсько-Залізнична – у 6-тій міській поліклініці Львова.

Фінансування програми та результати: 2020 рік – 2,63 млн грн (проведено 34 578 обстежень); 2021 рік – 5,13 млн грн (проведено 35 167 обстежень); 2022 рік – 12,83 млн грн (проведено 59 387 обстежень); 2023 рік – 8,57 млн грн (проведено 41 752 обстеження). На 2024 рік заплановано кошти в розмірі 5,47 млн грн.

Програма громадського здоров’я та інформаційного забезпечення охорони здоров’я (2025 – 2027 роки)

Ця програма спрямована на зміцнення профілактичної медицини, аналіз медичної статистики та модернізацію інформаційних систем у галузі охорони здоров’я завдяки діяльності Центру громадського здоров’я м. Львова.

У 2020 – 2024 роках в рамках програми:

·       проведено 81 навчальний захід для медиків щодо діагностики діабету, ВІЛ, вакцинації тощо, у яких взяли участь 643 лікарі первинної медичної допомоги;

·       запущено «Освітню платформу» для професійного навчання медиків;

·       центр зареєстровано в системі безперервного професійного розвитку МОЗ України.

Програма спрямована на покращення здоров’я мешканців через моніторинг стану здоров’я, профілактику захворювань, ранню діагностику, аналіз медичних ризиків та просвітницькі заходи. Забезпечується координація роботи медичних закладів, підготовка аналітичних звітів, реалізація освітніх програм для працівників галузі охорони здоров’я та підтримка інформаційних кампаній.

У межах програми здійснюється інформаційне забезпечення медичної галузі Львівської громади, а це:

• щоденний моніторинг за оперативними даними: медична допомога переселенцям, завантаженість ліжок, інфекційна захворюваність (ГРВІ, COVID-19, холодова травма).

• щотижневі, щомісячні, щоквартальні звіти щодо медичної допомоги, вакцинації, послуг ветеранам, психічного здоров’я, медичної реабілітації, пологів, домашнього насильства, міжнародної співпраці та травматизму.

У межах освітньої платформи є розробка програм для лікарів первинної допомоги щодо профілактики інфекційних і раннє виявлення неінфекційних захворювань. У 2024 році проведено 34 майстер-класи для 428 лікарів із ранньої діагностики онкозахворювань, цукрового діабету, ВІЛ, туберкульозу, імунізації, орфанних захворювань та антибіотикорезистентності.

Також розроблено програми для медичних сестер щодо вакцинації та невідкладних станів. У грудні 2024 року перше навчання пройшли 60 медсестер, у 2025 заплановано охопити навчанням 1200 медичних сестер.

Коментарі

Позначки: , ,