Сьогодні, 25 квітня, сесія Львівської міської ради прийняла ухвалу «Про затвердження Програми запобігання та протидії домашньому насильству».
Про це інформує прес-служба ЛМР.
Програма передбачає комплекс заходів, у тому числі й створення мобільної бригади (уже діє з 22 квітня на вул. Театральній, 10) та координаційної ради. Також є напрацювання щодо створення притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства. Адже упродовж 2018 року до уповноважених органів м. Львова надійшло 500 звернень щодо домашнього насильства, з них 425 — від жінок.
Як пояснили в управлінні соціального захисту Львівської міської ради, закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» запроваджує комплексний підхід до запобігання та протидії домашньому насильству. Зокрема, визначає організаційно-правові засади, такі як:
— взаємодія суб’єктів у сфері запобігання, протидії насильству;
— інформаційно-просвітницькі заходи з метою підвищення рівня обізнаності громадян щодо проблематики домашнього насильства; забезпечення спеціалізованої служби підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства шляхом надання тимчасового житла у притулку, в тому числі надання соціально-психологічного допомоги особам, які перебувають у кризовій ситуації і потребують екстреної допомоги;
— діяльність мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які перебувають у кризовій ситуації і потребують екстреної допомоги, в тому числі постраждалих від домашнього насильства тощо.
Водночас, прийнята Програма передбачає впровадження механізму соціального замовлення послуг, що надаються недержавними та/або некомунальними суб’єктами постраждалим від домашнього насильства та кривдникам, які допоможуть у подоланні складних життєвих обставин або інших факторів, які підвищують ризик вчинення особою насильницьких дій.
Крім цього, важливим елементом системи запобігання та протидії домашньому насильству є створення притулку для постраждалих осіб, зокрема, шляхом розвитку партнерства між Львівською міською радою та приватним сектором. Благодійна організація «Фонд Горіховий дім» упродовж семи років працює у Львові та допомагає жінкам, які опинилися у кризових ситуаціях, і готова спільними зусиллями утворити будинок соціального центру за адресою: м. Львів, вул. Личаківська, 90.
Додамо, комплекс заходів щодо запобігання та протидії домашньому насильству передбачений на 2019−2020 роки.
Коментарі
Позначки: Львівська міська рада, насильство