У Львові депутати вимагають від Шмигаля негайних дій для масової вакцинації

Новини 25 Березня, 2021 609

Фракція "Європейської Солідарності" у Львівській міській раді. Фото: 4studio

Сьогодні, 25 березня, на пленарному засіданні Львівської міськради депутати озвучили вимоги до Уряду щодо невідкладної вакцинації.

Як пише «Четверта студія», заяву фракції «Європейська Солідарність» щодо кампанії вакцинації населення зачитав депутат ЛМР Євген Кузик.

“В Україні наростає третя хвиля пандемії, до якої влада знову виявилася не готовою. Адже якщо у Європі зростання захворюваності стримується розгортанням вакцинації, то Україна в цьому питанні далеко відстала. Кількість хворих на коронавірус зростає, але той факт, що кожен третій хворий на коронавірус в Україні госпіталізується, свідчить про неправдивість ковідної статистики МОЗу. Наприклад, 18.03.2021 зафіксовано 15053 випадки зараження, а госпіталізовано 4376 людей. Тобто 29% від інфікованих потребують стаціонарної допомоги – надзвичайно високий відсоток. При цьому понад 70 відсотків госпіталізованих потрапляють до лікарень у тяжкому стані. Такого немає в жодній країні. Україна стала 95-ою країною в світі, де почалася вакцинація.

Станом на 18.03.21 за даними Центру громадського здоров’я в Україні перше щеплення отримали тільки 81 755 осіб. Водночас МОЗ завезло лише 500 000 вакцин Ковішілд, що вистачить для 0,6% українців. Тим часом на 18.03.21 у світі вже щеплено 400 млн. У Росії вже вакциновано 5,5 млн, а в Польщі вакциновано понад 2,9 млн людей. Такі низькі темпи вакцинації є смертельно небезпечними для багатьох людей, які можуть захворіти новими, більш агресивними штамами вірусу. За даними Держстату у січні 2021 року смертність перевищила смертність рік тому на 7,5%, що може свідчити про прихований розвиток пандемії, адже за офіційними даними МОЗ смертність від ковіду менша. В більшості країн світу, де розпочалася своєчасна вакцинація, темпи розповсюдження хвороби значно впали. Крім того дуже лякає той факт, що процес обладнання киснем ліжок в лікарнях на сьогоднішній день де-факто зупинився.

Також виникають збої з поставками медичного кисню до тих лікарень, де такі ліжка створені. Відбуваються затримки з боку Національної служби здоров’я України виплат лікарням за лікування пацієнтів з COVID-19. За лютий такі виплати ще не надходили, а через невчасну виплату заробітної плати може мати місце масове звільнення висококваліфікованих медичних працівників. В той же час Уряд всю відповідальність за поширення пандемії та вкрай низькі темпи вакцинації намагається перекласти на місцеву владу, хоча Європарламент в своїй резолюції закликає Україну негайно подолати корупцію, яка продовжує існувати у сфері охорони здоров’я, особливо в Міністерстві охорони здоров’я та ефективно розслідувати всі факти корупції, зокрема, при закупівлі медичного обладнання і вакцин для ковід-19. Фактичне ігнорування приписів законодавства щодо належного соціального забезпечення медичних працівників, залучених до ліквідації епідемії та лікуванні хворих на COVID-19 лише загострюють соціальну напругу в суспільстві, а медики залишаються незахищеними та соціально вразливими. Усе це негативно позначається на спроможності медичної галузі ефективно протидіяти поширенню пандемії, підриває авторитет державної влади, поширює зневіру в суспільстві.

Реакція Уряду на ці проблеми має бути невідкладна. У зв’язку з цим Європейська солідарність вважає необхідним термінове скликання позачергової сесії місцевої ради для обговорення та прийняття невідкладних рішень, які допоможуть зупинити розвиток пандемії. Треба ухвалити рішення, які примусять центральну владу звернути увагу на забезпеченість лікарень, належне соціальне забезпечення медичних працівників, залучених до ліквідації епідемії та лікування хворих на COVID-19, прискорити вакцинацію і реально допомогти нашому регіону”В”, – йдеться у заяві.

Коментарі

Позначки: ,