У Львові, в парку “Високий замок”, мешканка міста помітила рідкісну змію — полоз ескулапів. Ця рептилія занесена до Червоної книги України. За увесь час спостережень у місті її появу фіксують втретє.
Як пише “Четверта студія”, про це Суспільному повідомив львівський серпентолог Тарас Гринчишин.
Допис зі світлинами змії львів’янка Мілана Ватерман опублікувала у вівторок, 5 жовтня. Як повідомила жінка, вона помітила рептилію на пішохідній доріжці в парку “Високий замок”. Змія мала довжину понад 1 метр.
За словами серпентолога Тараса Гринчишина, на фото можна побачити неотруйну червонокнижну змію — полоз ескулапів. На Львівщині рептилія трапляється зрідка, здебільшого в горбистих районах поблизу міста Миколаїв та Сколе. У Львові ж популяції таких змій немає.
“До останнього часу ця змія вважалася дуже рідкісною і такою, яка живе тільки в дикій природі, але вже було кілька знахідок у Стрию. У Львові одну тварину було знайдено минулого року на вулиці Тарнавського, кілька років тому в районі Снопківського парку і ось зараз. Я припускаю, що її випадково завезли до Львова. Ймовірно, вона заповзла в технічні порожнини авто і так тут опинилася”, — каже Тарас Гринчишин.
Ця змія є “родичкою” вужа. Впізнати тварину можна за характерним забарвленням.
“Від вужів полоз відрізняється забарвленням. З нижньої сторони тіла полоз є світло-жовтим, в той час вужі здебільшого строкаті, чорно-білі. Загалом обидва ці види є довгими і тонкими. До прикладу, полоз може сягати в довжину до двох метрів. Ці змії відрізняються від гадюк, які є достатньо товстуватими”, — каже серпентолог.
Тарас Гринчишин радить, побачивши змію, не робити різких рухів, не тікати, натомість зупинитися від неї за декілька метрів та повільно відійти. Також тварин ні в якому разі не можна чіпати та вбивати. За можливості змію варто сфотографувати та надіслати світлину фахівцям. Це допоможе науковцям відстежувати тенденції щодо пересування тварин.
Коментарі
Позначки: "Високий замок", змія, Львів