На Львівщині упродовж 1 квітня – 15 червня триватиме період тиші для охорони середовища існування, умов розмноження та шляхів міграції диких тварин.
За словами директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Руслана Гречаника, у період масового розмноження диких тварин забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення раллі та інших змагань на транспортних засобах).
Так, підприємства, установи, організації і громадяни при здійсненні будь-якої діяльності, що впливає або може вплинути на стан тваринного світу, зобов’язані забезпечувати режим тиші.
За порушення вищезазначених вимог передбачена адміністративна відповідальність за статтею 87 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У період із 1 квітня до 15 червня у лісах та на об’єктах благоустрою заборонено будь-які заходи, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою. Серед них – санітарна вирубка лісу, стрілянина, вибухові роботи, феєрверки, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах, використання моторних маломірних суден.
“Сезон тиші” – це природоохоронний захід, упроваджений до виконання в Україні на законодавчому рівні. Метою такого заходу є охорона ареалу існування, шляхів міграції диких тварин на час їх розмноження. Такий проект сприяє відтворенню популяції лісових звірів та птахів, забезпечуючи зростання та різноманіття, спокійний розвиток фауни в наших лісах.
Як повідомляє прес-служба Державного агентства рибного господарства, З 1 квітня 2019 року в 22 областях України розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
В Київській області та м. Києві заборона розпочнеться з 29 березня, а у Закарпатській області вона стартувала ще 25 березня. Терміни заборони відрізняються залежно від областей та водойм. З детальною інформацією можна ознайомитися у наказах відповідних територіальних управлінь.
Також з першого квітня встановлено заборону на вилов раків у Вінницькій, Волинській, Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Полтавській, Сумській, Рівненській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській.
Відповідно до правил любительського та спортивного рибальства, під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом.
В Держрибагентстві наголосили, що під час нересту також забороняється проведення вибухових та інших видів робіт, добування будівельних матеріалів (видобування піщано-гравійної суміші, розчистку русел річок, днопоглиблення, берегоукріплення тощо).
Крім того, відповідно до правилам промислового рибальства у рибогосподарських водних об’єктах України забороняється добування водних живих ресурсів в даний період.
Порушення правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності.