Новини

У курортному Славсько запустять фунікулер на гору Високий верх

Карпатський курорт Славсько запускає новий бренд та кардинально оновлює інфраструктуру для активного відпочинку. 

Як пише «Четверта  студія» з посиланням на УНІАН, про це розповів очільник Славської ОТГ Володимир Бега.

Місцева влада розпочала ребрендинг курортного селища, у рамках якого для Славського було створено новий слоган та бренд “Гори вражень”.

Планується зробити селище більш привабливим для відпочивальників, для чого у смт запустять фунікулер на гору Високий верх, що зробить її більш доступною для туристів. Окрім цього, скоро у селищі відкриється нова велодоріжка, будівництво якої вже завершується.

Також у селищі проводиться ремонт центральної алеї – одного с улюблених місць для прогулянок відвідувачів селища, будуються спортивні та дитячі майданчики.

«Славське – це курорт вихідного дня. Завдяки тому, що до нас дуже зручно доїхати потягом зі Львова та з Києва, багато туристів можуть приїхати сюди суто на уїк-енд, навіть не беручи відпустку. Найбільший потік відвідувачів нам дає саме так званий “ностальгічний туризм”, коли до нас і досі приїжджають онуки тих, хто полюбляв відпочивати у Славському ще за часів Радянського союзу”, – розповідає Володимир Бега.

За його словами, зараз великої популярності набирає сімейний туризм, коли у Карпати приїжджають родинами та селяться в маленьких садибах суто сімейним колом.

“За 2-3 роки у Славському розпочнеться будівництво нового курорту. Проте вже зараз ми робимо перші кроки. У нас завершується будівництво велодоріжки між Славським і Волосянкою, яка протягнеться на 7 км”, – зазначає голова.

Доріжка починається з залізничної станції і проходить через центр селища. Доїхавши ж до Волосянки, можна піднятися до мальовничих вершин Зворець і Високий Верх та джерела “Писана Криниця”.

“Також незабаром у нас поїде фунікулер на гору Високий Верх. Дорога на її верхівку завдяки гондолі займатиме не 40 хвилин, а усього 5-7. Вона буде побудована за 2-3 роки. Загальна протяжність траси складе 50 кілометрів.

Та наймасштабніший проект, до якого планує долучитися Славське – це будівництво так званого “Карпатського кола”, яке з’єднає Львівщину, Франківщину і Закарпаття якісною дорогою. Завдяки цьому туристи за короткий час зможуть дістатися зі Славського до таких популярних точок Закарпаття як озеро Синевир та водоспад Шипіт.

“Наша ідея полягає в тому, щоб з’єднати Славське із Пилипцем у Закарпатті найкоротшою дорогою. Зараз ми знаходимося у тупику, і туристи, які приїжджають сюди влітку, щоб десь далі подорожувати, змушені повертатись у Сколе, до траси Київ – Чоп, через Верецький перевал. А до Пилипця ще треба проїхати через Нижні і Верхні ворота, це 120 км. На наступний рік проект Карпатського кола вже буде подано до Кабміну”, – пояснює Бега.

Мале Карпатське коло – це масштабний проєкт, покликаний зробити центральну частину Українських Карпат доступною та безпечною. Його мета не просто прокласти дороги і з’єднати три області навколо діючих і перспективних курортів Славська, Боржави та Прикарпаття. У перспективі – нові безпечні розширені автошляхи з вуличним освітленням, велодоріжками, тротуарами, відеонаглядом із захистом русел карпатських річок та з новими мостовими переходами.

 

Коментарі

Ольга Корнієнко

Share
Published by
Ольга Корнієнко

Recent Posts

У Львові оцифрували 150 тисяч цінних історичних документів

Всі справи сформовані в алфавітному порядку назв вулиць станом на 1945 рік та представлені на…

3 хв. тому

У Львові поліцейському хотіли дати рекордно малий хабар

Хабар поліцейському, зберігання психотропів та крадіжки з супермаркетів – чоловіку винесено вирок

2 години тому

У Львові суд оштрафував священника УПЦ МП

роздавав проросійські книжки

3 години тому

На Львівщині сплатили понад 9 млн грн збору за паркування

Ставка збору та порядок сплати збору до бюджету встановлюються відповідною сільською, селищною, міською радою

3 години тому

Лазановський записав дуетну пісню з військовим

Олександр служив добровольцем у 57-ій бригаді з 2022-го року. Хлопець воював на території Херсонщини, де…

4 години тому