У Холода хочуть забрати приміщення для театру

Новини 31 Жовтня, 2024 34

Театр Курбаса просить додаткові поверхи у будинку, в якому працюють актори

Від початку свого заснування, а це близько 40 років, Львівський академічний театр імені Леся Курбаса працює в будівлі на вул. Леся Курбаса, 3. Але не вся будівля належить акторам – театрали займають лише частину приміщень – 1, 2 та 5 поверхів, які належать місту.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.

Водночас приміщення 3 та 4 поверхів належать Львівській обласній раді, відтак театр періодично звертався до обласної влади з проханням передати їх культурній установі, щоб суттєво допомогло театру нормально функціонувати, починаючи ще з 1997 року.

«Нам, академічному театру, для повноцінної діяльності катастрофічно потрібні додаткові приміщення. Ми багато років боремося за те, щоб нам віддали ще 3-ій та 4-ий поверхи цієї будівлі, бо нам потрібні місця для репетицій, для гримерок, для підготовки костюмів та декорацій. Зараз ми більшість костюмів тримаємо у підвальному приміщенні, де сиро і це дуже шкодиться одягу. В нас всього одна гримерка, тому актори і акторки переодягаються всі разом. Немає нормальних репетиційних, зараз у нас для цього лише маленька кімнатка на 5 поверсі. А 3 та 4 поверхи можуть кардинально змінити ситуацію, тому ми вкотре звертаємось до обласної влади з проханням передати ці приміщення театру», – розповів Олег Цьона, директор-художній керівник Львівському академічному театру ім. Леся Курбаса.

Окрім того, між театром та Львівським національним університетом імені Івана Франка укладено договір про дуальну освіту. Це означає, що при театрі постійно вчаться студенти, майбутні актори, які потребують не просто аудиторій для занять, а справжнього театрального простору для практичного навчання.

Театральна спільнота Львова також активно підтримує позицію театрі Леся Курбаса, адже багато з них свого часу також працювали в цій установі. До прикладу, Наталія Половинка, художня керівниця театру «Слово і голос», 20 років була акторкою у театрі Курбаса (до 2007 року) і каже, що ще тоді театр неодноразово просив про додаткові приміщення.

Станом на зараз театр займає площу близько 750 кв. м і тут працює 53 людини (до порівняння, Театр імені Лесі Українки, де є 65 працівників, має площу понад 6 000 кв. м).

Водночас в управлінні культури Львівської міської ради підтверджують, що неодноразово звертались до обласної ради для вирішення цього питання. І у четвер, 31 жовтня,  представники міста та області зберуться для пошуку рішення.

«В попередні роки за кошти міського бюджету ми, як місто, відремонтовали фасад будівлі, облаштованого підсвітку. Театр потребує ремонту і вже працюємо над цим. Це пам’ятка архітектури місцевого значення, на що теж потрібно зважати при будь-якому ремонті. Первинно нам потрібно реставрувати систему опалення, на це вже є проєкт. Будемо поступово рухатись далі, бо нам важливо, щоб театр розвивався», – наголосив Олексій Тарабан, керівник управління культури Львівської міської ради.

Додамо, за майже 40 років своєї творчої діяльності Львівський академічний театр імені Леся Курбаса створив понад 100 постановок, виховав кілька поколінь акторів та інших театральних діячів, співпрацював та продовжує налагоджувати співпрацю з українськими та закордонними партнерами. Творча історія театру є мистецьким та культурним надбанням не лише Львова, а й всієї української театральної культури на національному та міжнародному рівні.

Коментарі

Позначки: , ,