Новини

У 2026 році розпочнеться будівництво першого розкішного готелю у космосі (ВІДЕО)

Каліфорнійська компанія Orbital Assembly Corporation планує у 2026 році розпочати будівництво гігантську розкішну космічну станцію-готель діаметром близько 212 метрів і шириною 20 метрів.

Про це пише New Atlas.

Станція “Вояджер” отримає конструкцію колеса, яке буде повільно (зі швидкістю 1,25 об/хв) обертатися, створюючи штучну гравітацію приблизно такої ж сили, як на Місяці. Вона може дозволити людям залишатися в космосі довше з меншими побічними ефектами й наслідками для організму.

На “Вояджері” планується розмістити близько 100 членів екіпажу і понад 300 осіб. Це можуть бути космічні туристи, вчені, космонавти і навіть постійні жителі.

Але “Вояджер” – це не еквівалент МКС, це зовсім інше. За словами творців, “Вояджер” – це космічний корабель, але не схожий ні на що існуюче. А основна мета проєкту – створення комфорту для тих, хто опиниться в космосі, особливо вперше. І так, проєкт буде комерційним – частина модулів продадуть NASA і ESA для космічних досліджень, деякі будуть закріплені за стартапом Gateway Foundation для розміщення екіпажів.

Що буде на станції?

Творці обіцяють відеомонітори уздовж стін, щоб постояльці могли спостерігати за Землею і космосом в реальному часі і спеціальні ліфти для транспортування гостей від житлових і розважальних модулів до стикувального вузла Zero G.

У житлових модулях не буде ніяких спальних мішків, прив’язаних до стін: планується розмістити там не тільки ліжка, але навіть душові кабіни – штучна гравітація не повинна цьому перешкоджати. Про жодні тюбиках з їжею для космонавтів теж не йде і мови – на «Вояджер» будуть прагнути до вишуканої кухні та розваг рівня кращих готелів.

У планах творців – запрошення кращих кухарів (доставка продуктів – раз на два тижні), всесвітньо відомих зірок і навіть проведення шоу для постояльців. Правда, цих розваг можна буде протиставити простий вид на Землю, повільно обертається десь знизу, або звичайний вихід “на вулицю” у відкритий космос, що саме по собі чимало.

Також бажаючим пропонуються якісь “вілли” на три спальні площею 500 кв.м. Буде навіть модуль для спорту, щось аналогічне спортзалу – високий 7-метровий стелю, гирі й бігові доріжки. Для аварійного повернення на Землю до колеса станції кріпляться 44 спеціальних модулів.

Збірка “Вояджера” в космосі повинна стартувати приблизно в 2026 році, але спочатку планується виведення на орбіту невеликого 61-метрового кільця – прототипу, який дозволить впевнитися, що роботизовані будівельні інструменти впораються з роботою по складанню в невагомості.

Скільки це все буде коштувати?

Знову ж, автори проєкту впевнені, що через модульний підхід витрати на виробництво і складання будуть набагато нижче, ніж історично складалося. Точну цифру ніхто не називає. Але, наприклад, Міжнародна космічна станція, якій вже 22 роки, вважається найдорожчою будовою в історії – вона коштувала близько $ 150 млрд і при цьому вміщає 7 осіб в умовах мікрогравітації.

Чи справді все обіцяне буде реалізовано? Теж велике питання. Зараз компанія випустила акції для додаткового збору коштів, а найсміливішим пропонує заздалегідь забронювати собі номер в космічному готелі, але тарифи поки не вказує.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик
Tags: космос

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

23 хв. тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

1 годину тому