У Верховній Раді України вже декілька років лежить на розгляді проекту Закону №2683 “Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення”.
Про це пише Четверта студія з посиланням на нардепа Михайла Цимбалюка.
Вперше до парламенту його винесли ще в 2020 році, однак він не пройшов й першого читання. Після розгляду в профільному комітеті законопроєкт знову готується на винесення. Зараз відпрацьовуються між міністерствами в комітетах, відповідними організаціями які надають фахову оцінку тому, як має діяти майбутня система.
Проєкт закону передбачає, що на накопичення спрямують 5% з Єдиного соціального внеску (сьогодні ЄСВ становить 22% від фонду оплати праці), а пенсійний внесок на накопичувальне страхування у перший рік становитиме 1% фонду оплати праці з подальшим підвищенням.
Якщо спрямувати навіть 1% ЄСВ на накопичувальне пенсійне страхування, втрати доходів Пенсійного фонду та інших фондів варто буде компенсувати з державного бюджету.
“Якщо запровадять цю накопичувальну систему, то кожен працюючий повинен буде утримувати двох пенсіонерів.
За проєктом закону, реформа із запровадження накопичувальної пенсії поширюватиметься на тих, хто на момент сплати накопичувального пенсійного внеску матиме 55 років, не отримує пенсію за віком та за вислугу років.
Щоб пенсійна реформа, а зокрема накопичувальна система була запроваджена, має бути кілька передумов. Пенсійну реформу однозначно треба проводити, але чи вдало підібраний час? Категорично – ні. Реформа може бути запроваджена тоді, коли буде фондовий ринок, і наступне – держава має гарантувати що ці фонди не пропадуть”, – наголосив Михайло Цимбалюк.
Коментарі
Позначки: Михайло Цимбалюк, пенсії