Обговорення питання отримання томосу на автокефалію української православної церкви можливе лише після сьогоднішнього звіту екзархів Вселенського патріарха у Стамбулі.
Про це у Facebook повідомив речник Київської патріархії архієпископ Євстратій (Зоря), передає УНІАН.
За його словами, 9 жовтня екзархи Вселенського патріарха відбули з Києва до Стамбула, де звітуватимуть 10 жовтня.
”Лише після цього можливе обговорення питання томосу. Тому повідомлення, ніби ”Томос вже є” – не відповідають дійсності, а інформаційно – шкідливі, бо після хвилі ”перемоги” піде хвиля ”зради”, коли виявиться, що питання Синод ще не обговорив. Боролися за автокефалію 100 років – тож можемо ще трохи побути стриманими”, – наголосив архієпископ Євстратій.
Також речник Київської патріархії нагадав ”дорожню карту” отримання томосу.
Першим етапом ”дорожньої карти” є рішення Синоду Вселенського патріархату про надання томосу про автокефалію.
Потім на основі цього рішення – скликання та проведення у Києві Собору з участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП, які звернулися до Вселенського патріарха з проханням про надання томосу.
”Собор здійснить церковне об‘єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, та обере її предстоятеля (ми будемо висувати та підтримувати патріарха Філарета)”, – зазначив архієпископ Євстратій.
Третій етап – отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ томоса як документа (грамоти).
Як повідомлялося, 9 жовтня у Стамбулі розпочалося засідання Синоду Константинопольського патріархату, на якому можуть затвердити томос щодо автокефалії української православної церкви. Засідання Синоду триватиме з 9 по 11 жовтня. Воно проходитиме за зачиненими дверима, а його порядок денний офіційно не повідомляється.
Довідка. 17 квітня на зустрічі з лідерами парламентських фракцій президент Петро Порошенко заявив, що він та ієрархи УПЦ КП та УАПЦ вирішили офіційно звернутися до вселенського патріарха Варфоломія I з проханням про надання автокефалії православній церкві в Україні та просять парламент підтримати це звернення.
19 квітня Верховна Рада ухвалила постанову про підтримку звернення президента, яке 22 квітня було прийнято до розгляду синодом Вселенського патріархату.
3 вересня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат ухвалив рішення надати державам право на створення помісної церкви без урахування позиції Москви.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу