Супрун радить запивати горілку мінеральною водою

Новини 24 Грудня, 2019 1 509

Фото ілюстративне з відкритих джерел

Рекомендації щодо харчування під час святкових застіль

 Екс-керівник Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун порадила українцям, як з користю для організму харчуватися під час святкових новорічно-різдвяних застіль.

Як пише «Четверта студія»,своїми рекомендаціями вона поділилася  на сторінці у ФБ.

«Ще років п’ятнадцять тому все було типово. На різдвяному чи новорічному столі були одні й ті ж салати з майонезом, ігристе, горілка та м’ясо з картоплею. Зараз розмаїття збільшилося, і крім традиційних застіль, хтось обирає фуа-гра, привезену кур’єром, хтось — розваги на вечірці, а олів’є з новим роком навіть не асоціює.

Ми вирішили спертися на офіційні рекомендації щодо харчування, щоби створити універсальні поради щодо святкового столу, незалежні від того, їсте ви оселедця під шубою чи лише мандарини з ігристим.

Помірність в алкоголі. Помірність означає, що за все святкування ви п’єте один маленький келих вина, кухлик пива чи чарочку міцного напою. Щось одне і годі. Краще за все — не вживати алкоголь взагалі. Якщо ви не можете оминути спиртне, візьміть до уваги три речі:

Перше — алкоголь треба не закушувати жирним, а запивати мінеральною водою.

Друге — від алкоголю хочеться їсти, особливо солодке, але це просто біохімічна пастка, викликана алкоголем і викидом інсуліну.

Третє — алкоголь це також калорії, і чарочка до чарочки сприятиме тому, що доведеться набрати кілограм-другий на самій випивці.

Потреба в калоріях. Може здатися, що для нічного життя потрібне нічне харчування. Але це не так. Лише люди, що постійно пізно вечеряють і, відповідно, не снідають, можуть собі дозволити з’їсти у звичний час звичну кількість їжі. Тобто до нічного бенкету не пристосований ніхто, і не треба мордувати близьких фразами “не чіпай, це на Різдво”.

Люди мають їсти тоді, коли вони голодні, і припиняти їсти, коли ситі. Не треба підштовхувати себе та інших до переїдання. Отже, не треба багато їсти чи їсти вночі. Новий рік все одно настане, навіть якщо ви повечеряєте о 7 вечора.

Не їжте біля телевізора. І це не лише тому, що від телебачення може знудити. Їсти треба усвідомлено, в тиші, повільно, і якщо і розмовляти, то м’яко і про приємні речі. В протилежному разі ви ризикуєте не відчути смак, як слід, пропустити момент, коли наїлися, і погано перетравлювати їжу через неприємну атмосферу. Святкові застілля це не стратегічні сесії з планування родини, оціночних суджень і підсумків отриманих за минулий рік образ.

Менше переробленої їжі з упаковок. Готова ковбаса, ще й нарізана, готові соуси для салатів, торт з магазину і сік — це зручно, не сперечаємося. Мусимо, все ж, нагадати, що всі перераховані продукти корисні лише в умовах сильного і тривалого вимушеного голоду.

В решті випадків вони шкідливі та збільшують ризик раку кишківника, атеросклерозу, переддіабетного стану, ожиріння та карієсу. До того ж, упаковки збільшують кількість непереробленого сміття, а уже готові продукти мають значну додану вартість.

Це добре для економіки, погано для ваших фінансів, особливо коли вони обмежені. Ви не витратите принципово більше часу, якщо запечете в духовці шматок м’яса чи риби, заправите салат олією та лимонним соком, чи сметаною/йогуртом з гірчицею, зробите яблучну шарлотку і вип’єте просто води. А ось здоров’я і гроші збережете.

Акцент на овочі. Овочі мають багато вітамінів, клітковини, сприяють травленню, і містять мало калорій. Якщо застілля означає “добряче наїстися”, то рослинна їжа — чудовий вибір. Овочі — це не лише помідорчик з грядки, якого взимку не дістати. Це коренеплоди, гострий перець, квашена капуста, корейська морква, тушкований порей і гриби (хоч гриби це не рослини, це окреме царство). Головне — не перемащувати їх майонезом.

Рухатися, а не сидіти. Найкраще, що можна зробити для фізичного і психічного здоров’я — це вчасно припинити їсти, сидіти чи тусуватися. Ви можете піти і лягти спати, грати в настільні ігри, читати книжку, танцювати, дивитися кіно, співати колядки чи навіть караоке (головне співати добре).

Святвечір чи новорічна ніч навряд чи визначать ваше життя в наступному році. Значно більший вплив має ваше усвідомлене ставлення до їжі, сну, напоїв і справді дбайливе, співчутливе ставлення до себе», – зазначила Уляна Супрун.

 

 

Коментарі

Позначки: , , , ,