Дії влади М’янми щодо мусульманської меншини рохінджа в північному штаті Ракхайн є етнічною чисткою
“Після уважного і ретельного аналізу доступних фактів є зрозумілим, що ситуація в північному штаті Ракхайн є етнічною чисткою проти рохінджа”, – заявив держсекретар США Рекс Тіллерсон, який минулого тижня відвідав М’янму.
Він також додав, що “жодна провокація не може виправдати жахливі звірства, які відбулися”.
“Уряд М’янми і сили безпеки повинні поважати права всіх людей в межах своїх кордонів і притягати до відповідальності тих, хто цього не робить”, – заявили у Держдепартаменті. Там додали, що США стежитимуть за ситуацією із ймовірністю застосування санкцій.
Це одна з найбільш жорстких заяв Вашингтона, висловлена 22 листопада держсекретарем США Рексом Тіллерсоном, у зв’язку з насиллям, що призвело до втечі понад 400 тисяч біженців рохінджа до сусідньої Бангладеш.
Чимало представників мусульманської меншини рохінджа почали тікати з М’янми 25 серпня, коли військові влаштували розгін в Ракхайні після нападу підозрюваних бойовиків рохінджа на армійські бази і поліцейські пункти, в результаті чого 12 співробітників служби безпеки загинули.
Армія заявила, що вбила близько 400 підозрюваних бойовиків. Уряд М’янми заявляє, що його дії спрямовані не проти цивільних, а проти бойовиків.