Новини

Співпраця Україна-НАТО має визначатися більш ніж п’ятьма пріоритетами, – Іванна Климпуш-Цинцадзе

Україна, яка має підтвердити політичну волю на отримання Плану дій щодо членства в НАТО, повинна також розраховувати на більше, аніж п’ять пріоритетів у співпраці з Альянсом. Про це сказала депутат фракції «Європейська Солідарність», голова комітету Верховної Ради з питань інтеграції України з Євросоюзом Іванна Климпуш-Цинцадзе в інтерв’ю сайту «Сьогодні», коментуючи заяву міністра оборони Україна Андрія Загороднюка щодо нового формату співпраці з НАТО «одна країна – один план».

«Це зміна формату співпраці Альянсу з усіма країнами-партнерами. Україна має шанс стати першою. В рамках цього підходу будуть пріоритезуватися всі завдання, які є в діалозі між країною і Альянсом», – наголосила депутат.

За її словами, Україні пропонують визначитися з п’ятьма пріоритетами. «Якщо йдеться про п’ять пріоритетів для кожної країни-партнера, то, напевно, для країни, яка має на меті ПДЧ і членство, яка зайшла в серйозний трансформаційний процес в секторі безпеки і оборони, цього точно недостатньо», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Наприклад, питання розмінування точно не стоїть для багатьох інших країн-партнерів НАТО. І це означає, що для нас зараз є завдання, і я хотіла би це почути від уряду, як вони це бачать, розширення кількості цих пріоритетів», – наголосила політик.

Голова комітету також зазначила, що фракція «Європейська Солідарність» наполягає на підтримці поданого нею проекту постанови із заявою щодо отримання Україною Плану дій щодо членства в НАТО: «Ми не пропонуємо подати нову заявку. Ми пропонуємо підтвердити нашу націленість на отримання ПДЧ, а потім членства, саме на підтвердження того ж таки рішення Бухарестського саміту і всіх тих змін, які відбулися в Україні».

«Ми люди з досвідом і чіткою державницькою позицією і точно націлені на те, щоб спільно зміцнювати наші перспективи. Тому ми говоримо, що вартує підтвердити цю заявку і вести розмову про те, як ми готуємося і які конкретні речі треба зробити, щоб отримати рішення щодо надання Україні ПДЧ. І тоді вже ми можемо наполягати, щоб через кілька років це рішення виносилося на розгляд НАТО. А зараз це питання того, що Альянс мав би сказати: так, ми взяли це до уваги, ми це бачимо, ми це сприймаємо і готові говорити про те, яка умовно дорожня карта, як ми рухаємося до надання Україні ПДЧ», – зауважила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Коментарі

Кенцало Юра

Share
Published by
Кенцало Юра

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

15 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

16 години тому