Садовий так і не розпочав будівництво сміттєпереробного заводу (ВІДЕО)

Новини 30 Травня, 2021 1 416

Андрій Садовий. Фото ілюстративне. Джерело: lenta.ua

Грибовицьке сміттєзвалище 5 років після обвалу. Які роботи проводять на об’єкті

На Грибовицькому сміттєзвалищі триває технічна рекультивація. Мета цих робіт – повністю законсервувати сміттєзвалище, щоби нічого не витікало та не випаровувалось назовні. А також, аби нічого не потрапляло на територію сміттєзвалища.

Про це пише Четверта студія з посиланням на Суспільне.

Виконує роботи турецька компанія. Вартість технічного етапу становить понад 17 мільйонів євро.

“На цьому етапі проводиться зміна куполу полігону. Для цього ми організували екскаваторні роботи. Вони почалися ще у жовтні минулого року. Також ми укріплюємо схили, щоб зробити їх стійкішими, для того щоб не було обвалів як раніше”, — каже представник підрядної організації Ахмет Ялчін Язіці.

Далі сміття покриють захисним шаром ґрунту, геотекстилю та щебеню. Також встановлять труби для відведення газу, який там утворюється. Останнім етапом технічної рекультивації буде накриття полігону мембраною.Лише після цього можуть розпочати другий етап – біологічну рекультивацію.

“Тендер подавався на 2 етапи, але угода укладена лише поки на перший етап. На другий етап ще угода не укладена. До середини 2022 року ми маємо завершити технічну рекультивацію і після того до 2025 року — біологічну рекультивацію”, — каже директор комунального підприємства “Зелене місто” Святослав Євтушенко.

Львівський полігон твердих побутових відходів поблизу села Великі Грибовичі відкрили близько 60 років тому.

У 2011 році Львівська міська рада визнала ситуацію на сміттєзвалищі у Великих Грибовичах та на прилеглих територіях “екологічно недопустимою та такою, що потребує невідкладного вирішення”.

У травні 2016 року на Грибовицькому сміттєзвалищі була пожежа. Через зсув сміття загинули 4 людини. Роботу звалища зупинили, сміття зі Львова почали вивозити на інші полігони області та України.

У 2017 році міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що будівництво сміттєпереробного заводу планують розпочати за рік, проте у 2018 році будувати завод так і не почали.

У травні 2020 року на Львівщині вшанували пам’ять рятувальників, які загинули через зсув сміття 4 роки тому.

Один із ліквідаторів пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі реконструював хронологію подій.

У серпні 2020 року Львівський окружний адміністративний суд постановив, що усі засідання щодо будівництва сміттєпереробного заводу у Львові транслюватимуть онлайн.
У жовтні 2020 року Європейський банк реконструкції та розвитку погодив генерального підрядника, що будуватиме сміттєпереробний завод у Львові. Переможцем міжнародного тендеру став нідерландсько-литовський консорціум WTT-Axis.

У грудні 2020 року Галицький районний суд Львова виправдав ексчиновника Львівської міської ради Юрія Гольця, якого звинуватили у службовій недбалості, що призвела до пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі.

У квітні 2021 року на Грибовицькому сміттєзвалищі почали монтувати системи для дегазації полігону

Коментарі

Позначки: , ,