Львів готовий поборотись за право приймати Зимові Олімпійські ігри у 2030 році та проводити юнацькі Зимові Олімпійські ігри 2028 року. Таку заяву зробив міський голова Львова Андрій Садовий під час відкритої зустрічі та прес-брифінгу з президентом НОК України, членом виконавчого комітету МОК, олімпійським чемпіоном, Героєм України Сергієм Бубкою. Про це пише прес-служба ЛМР, інформує Четверта студія.
«Я щойно мав зустріч з молодими львів’янами, очі горять, я їм сказав, що буду з вами зустрічатись. Сказали просити право для Львова бути містом-господарем Зимової Олімпіади 2030 року, а у 2028 року ми готові прийняти молодіжні Зимові Олімпійські ігри. Ми почали цей процес, але війна ці потуги зупинила. Сьогодні треба всьому світу показати, що ми маємо право, і ми на це заслуговуємо. Ми будемо битись за це право проводити Зимові Олімпійські ігри», — зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.
Також мер Львова подарував президенту НОК України Сергію Бубці прапорець України.
«Коли ми починали 2022, всі вважали це нереальним. Так, це великий, потужний проект, але якби не війна, ми б могли проводили Олімпійські ігри. Тому сьогоднішнє бажання мера Львова проводити Ігри в Україні є дуже правильним. Так, праця над цим питанням не легка, але у нас є достатньо часу, щоб все планувати, будувати потрібну інфраструктуру. Хто не мріє, той не перемагає. Тому давайте працювати і рухатися у цьому напрямку», — наголосив Сергій Бубка, президент НОК України.
Відтак, Львів може стати учасником боротьби за право проведення Олімпійських ігор 2030 року. Роботу з подання заявки розпочнуть у 2020 році. Нагадаємо, цьогоріч у червні обрали переможця 2026 року.
«Про це вже мало хто згадує, але до 2014 року Україна готувала заявку на Winter Olympics 2022 (Львів-Карпати). Згодом війна перекреслила ці плани. Наступні ігри, на які можемо претендувати, аж у 2030 році», — зазначив Андрій Садовий.
На думку мера Львова, українці витрачають великі кошти на європейських зимових курортах, а в Україні зимовий туризм мало розвинутий. Організація таких подій у себе дає стимул для розвитку спортивної інфраструктури цілої країни.
Олімпійський актив Львова та Львівщини сьогодні зустрівся з президентом НОК України Сергієм Бубкою. Президент НОК України, член Виконавчого комітету МОК, Олімпійський чемпіон, Герой України Сергій Бубка перебував у Львові з коротким візитом.
Відтак, відділення НОК України у Львівській області організувало відкриту зустріч та прес-брифінг за участю членів виконкому відділення, Олімпійської ради Львівщини, спортсменів-олімпійців, міського голови Львова, очільників обласної влади, народних депутатів України, представників депутатського корпусу Львівщини тощо.
Президент НОК України Сергій Бубка, в свою чергу, розповів про перспективу будівництва на Львівщині Олімпійської бази у західній частині України.
«Десь півтора роки тому на Донеччині підняли питання будівництва олімпійської бази і весь цей час плідно працювали над опрацюванням цього проекту. Це дуже потрібно нашій державі і всьому українському спорту. Ми сьогодні повинні думати про майбутнє, щоб не залишатись осторонь від тих досягнень, що у нас вже є. Тому нам потрібні на сході, заході, півночі, півдні і в центрі країни такі міцні олімпійські бази. База повинна завжди працювати, і коли підготовка до Олімпіади не ведеться, там повинні тренуватися наші діти. Має бути масовість, щоб діти йшли займатись спортом. Масовість і спорт високих досягнень пов’язані. Це світові питання, а не лише питання України — залучення молоді до спорту.
Сьогодні в іншому стані спортивна інфраструктура, але ще багато треба зробити. 10% Фонду розвитку держави дало цьому поштовх, у наступному бюджеті цю статтю скасовують. Це велике питання і велика проблема. На прикладі наших героїв спорту ми будемо будувати здорову націю. Нам потрібна сучасна спортивна інфраструктура, щоб чудовий потенціал спортсменів Львівщини мав де тренуватись. У вас дуже потужний і спортивний регіон, тому саме тут потрібна така олімпійська база. Саме у вашому регіоні потрібно думати, щоб був такий центр, бо у вас багато видів спорту на високому рівні”, — зазначив Сергій Бубка.
Обговорили актуальні питання розвитку олімпійського руху у Львівській області та у Львові. Під час заходу презентували діяльність обласного відділення за останній період, обговорили підготовку до відзначення 25-річчя Відділення НОУ України у Львівській області, також обмінялись думками щодо досвіду проведення перших Всесвітніх пляжних ігор (Катар, 2019), розглянули перспективи й потенційні можливості спорудження на території Львівщини однієї із п’яти сучасних олімпійських баз європейського рівня — Західної національної бази олімпійської підготовки.
Нагадаємо, успішні львівські спортсмени отримують від міста Львова щомісячні виплати на підготовку до Олімпійських та Паралімпійських Ігор, що наступного року відбудуться у Токіо (Японія). Допомогу надають у межах Програми підтримки львівських спортсменів, прийнятої 4 квітня 2019 року під час засідання сесії міської ради.
Інформація про стипендіатів ЛМР, які є кандидатами на участь у Олімпійських Іграх 2020:
- Анастасія Горлова (веслування), бронзовий призер Чемпіонату світу 2018, Чемпіонка Європи 2017
- Віталій Вергелес (веслування), срібний призер Чемпіонату світу, багаторазовий призер Чемпіонату Європи, Чемпіон Всесвітньої універсіади
- Юлія Ткач (боротьба), чемпіонка Світу, Європи та Європейських Ігор, учасниця Олімпійських Ігор (2008, 2012, 2016)
- Алла Черкасова (боротьба), чемпіонка Світу та Європи, бронзовий призер Європейських Ігор, учасниця Олімпійських Ігор (2016)
- Оксана Лівач (боротьба), чемпіонка Європи, призер Чемпіонату Світу та Європейських Ігор
- Анастасія Шустова (боротьба), чемпіонка Європи
- Тетяна Кіт (боротьба), чемпіонка Європи, призер Чемпіонату світу
- Андрій Квятковський (боротьба), учасник Олімпійських ігор
- Павло Коростильов (кульова стрільба), чемпіон Юнацьких олімпійських Ігор, Світу та Європи, бронзовий призер Європейських ігор
- Станіслав Горуна (карате), чемпіон Всесвітніх та Європейських ігор, Чемпіон Європи та світу
- Галина Мельник (карате), бронзовий призер Європейських Ігор
- Катерина Крива (карате), призер етапів кубків світу
- Ксенія Пантєлєєва (фехтування), бронзовий призер Чемпіонату світу
- Олена Старікова (велоспорт), призер Чемпіонату світу та Європи, срібний призер Європейських Ігор
- Вероніка Марченко (стрільба з лука), бронзовий призер Європейських Ігор, чемпіонка Європи
- Георгій Іваницький (стрільба з лука), чемпіон світу, бронзовий призер Європейських Ігор
- Маркіян Івашко (стрільба з лука), бронзовий призер Європейських Ігор
- Сергій Макаревич (стрільба з лука), призер етапів кубків світу
- Павло Закашевський (важка атлетика), призер Чемпіонату Європи.
Спортсмени-паралімпійці:
- Антон Дацко (фехтування), чемпіон Паралімпійських Ігор
- Андрій Демчук (фехтування), чемпіон Паралімпійських Ігор
- Наталія Морквич (фехтування), чемпіонка етапів кубків світу, призер Чемпіонату світу
- Роман Павлик (легка атлетика), багаторазовий чемпіон Паралімпійських Ігор
- Орися Ільчина (легка атлетика), чемпіонка світу
- Віктор Дідух (настільний теніс), чемпіон Паралімпійських Ігор.
Коментарі
Позначки: Зимові Олімпійські ігри 2028 року, Садовий